Užupyje atidarytas „Foje“ muziejus

2020 02 11 NaujienosVietos

Sostinės Užupio rajone visuomenei duris atverė unikalus muziejus, skirtas vienai garsiausių šalies grupių „Foje“, susibūrusiai 1983 m. vienoje Antakalnio mokyklų, o su gerbėjais atsisveikinusiai 1997 m. grandioziniu koncertu Vingio parke, kuriame apsilankė rekordinis žiūrovų skaičius – daugiau, nei 60 tūkst. Muziejus vieta – neįprasta: eksponatų lentynos vietą rado kavinėje. 

Manto Sinkevičiaus nuotr.

Tai pirmas tokio tipo viešas muziejus Lietuvoje, o jo idėja gimė dviejų ilgamečių „Foje“ gerbėjų Tomo Ivanausko ir Lino Patkamario galvose. „Įdomiausia, kad apie grupei „Foje“ skirtą muziejų abu pradėjome svajoti skirtingu metu, savo vizijomis vienas su kitu nesidalijome. Jeigu ne vienas, tai kitas anksčiau ar vėliau veikiausiai būtumėme įgyvendinę savo svajonę, tačiau turbūt pati apvaizda sudėliojo, kad tokia vieta, subursianti tiek gerbėjus, tiek smalsuolius atsirastų būtent dabar ir būtent Užupyje“, – šypsosi muziejaus idėjos autoriai T. Ivanauskas ir L. Patkamaris.

Manto Sinkevičiaus nuotr.

Muziejuje planuojami akustiniai koncertai, poezijos vakarai, teminės parodos, video peržiūros ir panašūs įvykiai. Šiuo metu muziejuje „įkurdintii“ pirmieji eksponatai, kurių didžioji dalis yra surasti „Foje“ muzikantų palėpėse, tad pirmoji ekspozicija ir vadinasi „Iš palėpės“. Joje eksponuojami apdovanojimai, asmeniniai daiktai ir instrumentai, nuotraukos, diskografija, straipsniai apie grupę, plakatai, biografijos stendas su visa grupės bei narių istorija ir pan. Muziejuje taip pat rasite ir Algio Kriščiūno paveikslų reprodukcijas. Ekspoziciją planuojama nuolat atnaujinti – parodos keisis keletą kartų per metus.

Kur? Kavinėje „Huracan”, Užupio g.13
Daugiau informacijos: Facebook
„Foje“ muziejų aplankyti prie puodelio kavos rekomenduojame keliaujant Užupio maršrutu.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau