Trumpųjų filmų festivalis – greitam Vilniaus gyvenimo tempui

2020 01 10 NaujienosRenginiai

2020 m. kultūros renginių sostinėje kalendorių pradeda 13-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 16-19 dienomis bus pristatyta daugiau kaip 60 rinktinių trumpametražių filmų iš viso pasaulio, kurie dalyvauja tarptautiniame ir nacionaliniame konkursuose bei rodomi specialiose programose. Festivalio organizatoriai pristatys jau tradicija tapusius seansus šeimai ir kino naktį bei pirmą kartą – siaubo filmų programą.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – tai naujausias trumpas kino istorijas pristatantis kino renginys (pirmasis kino festivalis metų pradžioje), kupinas teigiamų emocijų, nostalgijos, šiek tiek išgąsčio ir dramatizmo. Vienoje programoje – puiki dozė trumpų gerų trumpametražių filmų.

Festivaliui jau trylika metų. Tikra paauglystė! O paauglystė žavi savo energija, polėkiu –  šių metų festivalis bus keturios labai koncentruotos, bet stiprios, energingos dienos.

Šiais metais ypatingos specialiosios festivalio programoss, skirtos skirtingo amžiaus ir pomėgių žiūrovams.

Siaubingai baisios istorijos

Šiais metais žanrinio kino mylėtojai turės progą pavirpinti kinkas siaubo trumpametražių filmų programoje „Siaubingai baisios istorijos“, kurios dalimi bus „Neakivaizdinis Vilnius“ organizuojama ekskursija „Vaiduokliškas Vilnius“. Filmų programa sudaryta kartu su festivalio partneriu Haapsalu fantastinių ir siaubo filmų festivaliu, turinčiu gilias žanrinio kino rodymo tradicijas. Šioje programoje bus labai geras siaubo, košmaro „koncentratas“.

Animadok

Tai reta proga pamatyti net 8 trumpus filmus, kurie yra dokumentikos ir animacijos sintezė. Animacinė dokumentika – Lietuvoje retai sutinkamas dokumentinio kino žanras, kuris džiugina drąsa ir naujų formų paieškomis. Visi programos filmai yra sulaukę tarptautinės auditorijos dėmesio, apkeliavę didelį skaičių tarptautinių kino festivalių. Štai vienas iš programos filmų – ranka pieštas animacinis-dokumentinis „Kiaušinis“ (rež. Martina Scarpelli) pelnė daugiau nei 40 tarptautinių kino apdovanojimų, apkeliavo per 150 užsienio kino festivalių.

Animacinis pasaulis vaikams

Festivalis tradiciškai mažiausiems kino mylėtojams pristatys specialią filmukų programą.  Šiemet tai „Animacinis pasaulis vaikams“, kurią parengė prestižinis tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis (Prancūzija). Joje 7 intriguojančios, žaismingos ir pamokančios istorijos, kurios sužavės ne tik jaunuosius žiūrovus, bet ir vyresnius jų šeimos narius.

Europos istorijos

Pirmą kartą Vilniuje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, rengiame nemokamą filmų peržiūrą „Europos istorijos“, kurios metu bus pristatomi 5 naujausi Europos kino kūrėjų darbai. Šią programą parengėme kartu su ES programos „Kūrybiškos Europos MEDIA“ biuru Lietuvoje. Programoje filmai labai skirtingų temų – nuo suomiško juodojo humoro iki lėto dokumentinio pasakojimo apie astronautus Omano dykumoje. Filmai rodyti svarbiuose tarptautiniuose kino renginiuose ir pelnę apdovanojimus. Pavyzdžiui „Liucija Limbe“ dalyvavo šių metų Kanų kino festivalio „Kritikų savaitė“ programoje, „Marsas, Omanas“ – tarptautiniuose Amsterdamo (IDFA) ir Vision du Reel  (Šveicarija) dokumentinių filmų festivaliuose; „Du kūnai paplūdimyje“ – laimėjo specialų žiuri paminėjimą Tamperės tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje.

Svečiai Vilniuje

Festivalio programoje ieškokite Q&A žymos, kuomet turėsite puikią galimybę užduoti jums rūpimus klausimus, padiskutuoti ar tiesiog susipažinti su filmų autoriais.

Tarp svečių sutiksime jauną režisierių, šiuo metu gyvenantį Lozanoje (Šveicarija) Lucas del Fresno, ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusį ir Izraelio TV akademijos nominacija už geriausią dokumentinį serialą įvertintą prodiuserį Kobi Mizrahi. Jo prodiusuotas filmas „Drugeliai” (Butterflies) šiemet buvo pristatytas Kanų kino festivalio trumpametražių filmų konkursinėje programoje. Lietuvoje viešės ir „Berlinale“ kino festivalio talentų programos absolventas Dekel Nitzan.

Dokumentinis filmo „Liūto viduje” (“In a Lion”) režisierius ir operatorius Karol Lindholm (Lenkija) – kylantis Europos kino talentas, jis savo filme pasakoja sukrečiančią istoriją apie Danijos zoologijos sodą. 2019 metais šis filmas dalyvavo net 16-oje tarpautinių konkursų ir festivalių programose visame pasaulyje, kur taip pat pelnė ir ne vieną apdovanojimą kaip geriausias trumpametražis ar geriausias dokumentinis filmas.

Paryžiuje gyvenanti ir dirbanti kino prodiuserė Mathilde Delaunay kaip režisierė debiutavo 2015 metais. Mathilde filmo „Nuklydusi mergina” (“Slanted Girl”) premjera prieš porą mėnesių įvyko tarptautiniame Monrealio filmų festivalyje.

Talentingas režisierius iš Kopenhagos Rasmus Nyholm Schmidt, anksčiau ne vienerius metus dirbęs prie pripažinimo sulaukusių video reklamos projektų, 2019 metais sėkmingai debiutavo su savo pirmuoju trumpametražiu filmu „Everestas”. Tarptautiniame filmų festivalyje Odense International Film Festival pelnė geriausio Danijos trumpametražio filmo apdovanojimą.

Visą festivalio programą ir kitą informaciją rasite www.filmshorts.lt 

Mindaugo Mikulėno nuotr.

Skaidrė 17

Muzikinis džemas Vilniuje: kur kokio skonio tikėtis

Plačiau