Tėvo dienos savaitgaliui – maršrutai skirtingiems tėčiams

2021 06 04 Maršrutai

„Ką padovanojus tėčiui?“ – sukame galvas kasmet, artėjant pirmajam birželio savaitgaliui. „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia tėčiams dovanoti jaukų laiką kartu – keliauti po sostinę mūsų paruoštais maršrutais. Istorijos entuziastams, gamtos, technikos mylėtojams ir tiems, kurie tik neseniai prisijungė į tėčių būrį – parinkome įvairius maršrutus, nes tėčiai irgi įvairūs!

Tėtis gamtininkas

Ar jūsų tėtis miške jaučiasi kaip žuvis vandeny, padeda atpažinti grybus ir rūpinasi, kad sodo paukščiams netrūkų inkilų? Pakvieskite jį pasivaikščioti maršrutu „Čiulbantys Karoliniškių šlaitai“. Čia pasitiks maloniai klaidinantys miško takeliai ir balsingi jo gyventojai. Pasiklausykite paukščių, atraskite milžiniškus vabalų namus. Kitapus Vingio parko besidriekiantis draustinis taps puikia naujų gamtinių atradimų vieta.

Paprastasis kikilis. G. Petkaus nuotr.

Tėtis „prie technikos“

Prireikus pagalbos su technika, dažnas kreipiasi į tėtį. Galbūt jūsiškis antrais namais laiko garažą ar laisvalaikiu mėgsta pameistrauti? Veskitės tėtį maršrutu „Technikos inovacijų istorijos“ ir drauge sužinosite, kur Vilniuje įsižiebė pirmoji elektros lemputė, kokia Žaliojo tilto statybų istorija ir kas vyko sostinės auksakalių ceche.

Žaliasis tiltas. Martynos Bakaitės nuotr.

Tėtis istorikas

Tėčiams, kurie mėgsta prisiminti senus laikus ir, žiūrėdami viktorinas televizijoje, nuo sofos šokčioja žinodami istorines datas, patiks maršrutas „Paskui mamutą“ – juk kuo seniau, tuo įdomiau! Maršrute – ledynmečio palikimas, priešistoriniai gyvūnai ir Vilniumi vaikščiojusio mamuto pėdsakai.

Ledyno suformuotas Šeškinės ozas. A. Pavelko nuotr.

„Viską jau matęs“ tėtis

„Ko aš tame Vilniuje nematęs..“ – skamba kaip jūsų tėtis? Net kasdien Vilniaus gatves minančius miestiečius nustebins maršrutas „Aukštyn galvą!”. Kaip sufleruoja jo pavadinimas, maršrutas pilnas nepastebėtų senamiesčio akcentų. Juo keliaudami pakelsite akis į viršų, pastogėse pamatysite lipdinius, žmonių, gyvūnų ar mistinių būtybių skulptūras ir išlikusius istorinius reliktus. Verta pasiimti žiūronus!

Stirnos galva Dominikonų g. namo pastogėje

Meniškas tėtis

Meniškasis tėtis turbūt jau aplankė visas naujausias miesto parodas, tačiau galbūt dar nematė visų įdomiausių gatvės meno darbų? Rinkitės maršrutą „Vilniaus gatvės menas“, leiskitės į kelionę galerijoje gryname ore ir mintyse susirinkite visą Vilniaus gatvės meno kolekciją.

Gatvės meno kūrinys Naujojoje Vilnioje. M. Krilavičienės nuotr.

Naujas tėtis

Tėčiams, kurių vaikai patys dar nepakvies pasivaikščioti, siūlome maršrutą „Gamtos taku su mažyliu“. Po Belmontu vadinamo rajono apylinkes vedančiu maršrutu bus patogu eiti pėsčiomis ir riedėti su vaiko vežimėliu. Mažyliams miegant gryname ore, tėvai gali pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – ir apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

Belmontas. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos nuotr.

Tėtis, kurs „neplanavo šiandien niekur eiti“

Visi žinome kaip būna, kai ateina nenugalimas popiečio tingulys. Tada tėčio nesuviliosi jokiomis nematytomis miesto paslaptimis, iki kurių reikės nukakti. Jei tėtis gyvena Vilniuje, čia padės mūsų „Kultūrų studijos“ ir maršrutai po visus Vilniaus rajonus – Nuo Antakalnio iki Vilkpėdės! Tereikia susirasti savo rajono maršrutą. Toli eiti nereikės, o net paprastas pajudėjimas „aplink namus“ leis sužinoti visas savo rajono įdomybes.

Viršuliškių akcentai. A. Pavelko nuotr.

Dar daugiau maršrutų rasite ČIA.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau