„SU-MENĖK“ grįžta: šiuolaikinio meno maršrutu Vilnius kviečia keliauti „zuikiu“

2022 02 01 NaujienosRenginiai

„SU-MENĖK“ sugrįš“, – pasaulį sukausčius pandemijai, žadėta pernai dėl epidemiologinės situacijos šalyje iniciatyvai darant pauzę. Pažado Vilnius laikosi – kiekvieną vasario savaitgalį (nuo vasario 4 d.) sostinės gyventojus ir miesto svečius kviečia į specialų meno maršrutą „SU-MENĖK“.

Gyventojus į galerijas ir muziejus nemokamai veš specialus autobusas. Nuo 2019-ųjų organizuojama iniciatyva „SU-MENĖK“ po pandemijos sąlygotos pertraukos grįžta išaugusi – šiemet lankytojų lauks 31 meno stotelė, kai 2020-aisiais jų buvo 25-ios, o 2019 m. – 17-a.

„Džiugina ne tik tai, kad galerijos ir muziejai noriai įsitraukia į Vilniaus savivaldybės iniciatyvą, bet ir faktas, kad drauge galime ją puoselėti ir auginti, o žmonėms pasiūlyti vis daugiau įdomaus meno turinio. Visus raginu nepraleisti galimybės „zuikiu“ pakeliauti šiuolaikinio meno maršrutu“, – sakė „SU-MENĖK“ iniciatorius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„SU-MENĖK“ gyventojus ir miesto svečius pakvies galerijas ir muziejus aplankyti nemokamai arba už specialią kainą. Lankytojų lauks įvairios edukacinės veiklos, ekskursijos, susitikimai su parodų autoriais, filmų peržiūros. Keliaujant „SU-MENĖK“ maršrutu, bus galima apsilankyti ne tik stotelėse, įtraukiančiose meno erdves, bet taip pat stabtelti ir pamatyti mieste esančius meno objektus, tokius kaip Šnipiškėse esantis Adomo Žudžio „Autoportretas“ ar skulptoriaus Kęstučio Musteikio ir architekto Henriko Žukausko Vilkpėdės mitologinė skulptūra.

„SU-MENĖK“ galerijose ir muziejuose lankydamiesi lankytojai turės galimybę rinkti antspaudus bei žymėti, kiek meno įstaigų aplankė (lankstukų platinimo vietų sąrašas – www.sumenek.lt) Daugiausiai galerijų ir muziejų aplankiusieji pretenduos į prizą – meno mugės „ArtVilnius‘22“ kvietimus.

Marta Vosyliūtė „Kaip Frida atvyko į Vilnių ir palaikė Arką“. Iš begalinės serijos „Lietuvos dailės istorija paveikslėliuose“

Be gausaus galerijų ir muziejų būrio, šiais metais lankytojų laukia ir kitos „SU-MENĖK“ patirtį praturtinsiančios veiklos. Viena jų – galimybė išsiųsti laišką sau į ateitį. Artėjančio Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga, „SU-MENĖK“ kvies prisiminti, kaip laiškus rašydavo kunigaikštis Gediminas ir paminėti miesto sukaktį išsiunčiant laišką sau. Galerijose ir muziejuose lankytojai galės pasiimti atvirlaiškį, jį užrašyti ir, vietoj to, kad pasiliktų sau, palikti jį galerijai ar muziejui. 2023 m. visi atvirlaiškiai bus išsiųsti juos rašiusiems!

Tam, kad sumenėjimo poveikis būtų dar stipresnis, lankytojai turės progą fotografuotis prie specialiai paruoštų „SU-MENĖK“ foto sienelių, esančių Nacionalinėje dailės galerijoje, „Arkoje“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje. Jos leis išvysti, kaip mūsų atvaizdus keičia menas ir kultūra. Taip pat visi nusifotografavę prie vienos iš trijų foto sienelių bus kviečiami dalintis savo nuotrauka socialiniuose tinkluose su žyma #sumenėk ir laimėti prizus.

Renginio partneriai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „Critical“.

Nemokamai kursuosiantis „SU-MENĖK“ autobusas kvies apsilankyti Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, Radvilų rūmų dailės muziejuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Samuelio Bako muziejuje, MO muziejuje, Jono Meko vizualiųjų menų centre, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, Vilniaus grafikos meno centre, kultūros komplekse „SODAS 2123“. Taip pat Nacionalinėje dailės galerijoje, „The Rooster Gallery“, „GODÒ galerijoje“, „Užupio meno inkubatoriuje“ ir galerijoje „Galera“, VDA tekstilės galerijoje „Artifex“, „Open Gallery“, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Pamėnkalnio galerijoje bei galerijose „Menų tiltas“, „The Room“, „Editorial“, „Arka“, „terra recognita“, „Kuntskamera“, „Meno niša“, „Vartai“, (AV17) ir „Aidas“.

Daugiau informacijos www.sumenek.lt ir čia.
Informacijos apie „SU-MENĖK“ maršrutą ieškokite www.stops.lt

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau