Startuoja pirmoji Meninių akcijų savaitė

2022 04 26

Balandžio 25 d. Vilniaus mieste startavo pirmoji MAS – Meninių akcijų savaitė. Šokio organizacija „Be kompanijos“ ir gausus būrys menininkų per savaitę surengs net 9 menines akcijas, o vyksmą vainikuos „Vakarėliu laisvei“. 

Organizatorių nuotr.

Nepriklausoma, jokiais finansiniais įsipareigojimais nesusaistyta, Meninių Akcijų Savaitė kviečia Vilniaus miesto gatvėmis žingsniuojančius stebėti įvairius meninius veiksmus netikėčiausiose viešose miesto erdvėse. Tai nebus savitiksliai meniniai kūriniai. Organizatorės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė tikisi, jog jie paskatins bent akimirkai sustoti ir pagalvoti, kiek kiekvienas asmeniškai esame atsakingas už saugios, atviros ir laisvos mūsų visuomenės kūrimą. „Mums svarbu, kad menas neliktų užsidaręs tarp meninių institucijų sienų, o eitų į viešumą, keltų opias mūsų visuomenei temas. Šios akcijos pirmiausia yra įvietinti meno kūriniai!“, – teigia renginio organizatorės.

Antradienį (18.00 val.) prie Sveikatos apsaugos ministerijos aktorius ir muzikantas Dominykas Vaitiekūnas kartu su gitaristu Kęstučiu Vaitkevičiumi, pristatydami Zuikio ir Arklio Darbo akciją, sieks atkreipti dėmesį į psichologinio perdegimo problemą visuomenėje.

Trečiadienį (18.00 val.) menininkė Inga Galinytė kvies į Halės turgų, kuriame atliks meninę akciją pavadinimu „Blogas sapnas“. Tai – performatyvi instaliacija, kurios metu menininkė kalbės apie kolektyvinių traumų patirtis.

Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienį (18.00 val.) šokio menininkė Greta Grinevičiūtė ir kompozitorė Agnė Matulevičiūtė kvies kartu kontempliuoti apie galios pozicijų skirtumus. Meninė akcija “Žmonės люди” vyks ant Baltojo tilto.

Penktadienį, tarptautinę šokio dieną, vyks dvi šokio menininkų rengiamos meninės akcijos. Pirmoji pavadinimu „Namai“ bus atliekama Pilies gatvėje (sankirtoje su Šv. Mykolo g., 18.00 val.), antroji – penktadienį (19.00 val.) vyks Pylimo g. 56.

Meninių akcijų savaitę užbaigs dvi meninės akcijos. Pirmoji – tai aktoriaus ir režisieriaus Pauliaus Markevičiaus „ropojimas“ Gedimino prospektu (nuo V. Kudirkos aikštės iki M. Mažvydo bibliotekos (16.00 val.). O akcija „Bučinys“ 18.00 val. vyks prie M. Mažvydo bibliotekos.

Meninių akcijų savaitę vainikuos „Vakarėlis laisvei“, kuris vyks „Opera social house“ bare. Čia prie pulto laisvės ritmus suks aktoriai Jonas Šarkus ir Gediminas Rimeika, šokėja Airida Gudaitė, DJ Cosmo Operator bei grupė „Sure Fang“.