Sostinės gimtadienis: ko nepraleisti ir kaip švęsti saugiai?

2021 01 25 NaujienosRenginiai

Pastaruoju metu daugelio mūsų gimtadieniai atrodo kiek kitaip, nei visada. Ne išimtis ir Vilnius – 698 gimtadienį mininti sostinė šiemet švenčia, tačiau renkasi tai daryti saugiai. Sudėjome keletą pasiūlymų, kaip Vilniaus gimimo dieną paminėti namuose ir kur šventinę nuotaiką pagauti išėjus pakvėpuoti grynu oru.

Vilniaus šviesų festivalio instaliacija. S. Žiūros nuotr.

Šventinės šviesos

Vilniaus gimtadienio dieną – sausio 25-ąją – nušvis keturi Vilniaus tiltai. Taip pat įvyks Mažasis Vilniaus šviesų festivalis: mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Didysis festivalis nukeltas ir lankytojų lauks vasarą.

Radijas M-1 dovanoja linksmiausią gimtadienio žvakutę – šviesos instaliaciją ant TV bokšto. Plačiau apie tai, kada pakelti akis ir įtempti ausis – skaitykite čia.

Vilnius fotografijose

Vilniaus rotušė dažnai vadinama istorine miesto širdimi, tradicijų saugotoja. Pasitikdama 698-ąjį Vilniaus miesto gimtadienį, įstaiga pristato išskirtinę parodą – „Vilnius fotografijose“. Sausio 25 – 31 dienomis Vilniaus rotušės langus puoš keturiolika itin skirtingų Vilniaus miesto nuotraukų: septynios istorinės ir septynios šiandienos.

Paroda Vilniaus rotušės languose. S. Žiūros nuotr.

Senosiose Vilniaus fotografijose pristatomi dar daugiau nei prieš šimtmetį Vilniaus miestą ir jo architektūrą fiksavusių fotografų Juozo Čechavičiaus (Józef Czechowic) ir Jano Bulhako (Jan Brunon Bułhak) darbai. Šiandieninę Vilniaus fotografiją atstovauja septyni su Vilniaus rotuše bendradarbiaujantys fotografai: Algimantas Aleksandravičius, Ramūnas Danisevičius, Virginijus Kinčinaitis, Saulius Paukštys, Gintautas Trimakas, Saulius Žiūra, Jan Suchodolski. Ant Vilniaus rotušės langų eksponuojamus darbus galima apžiūrėti ir 3D ture.

Pietų pertraukai su šeima

Valdovų rūmai sausio 25 d. 12:00 val. kviečia prisijungti prie edukacinio teatralizuoto pasakojimo „Vilniau, švęskim!“. Jį stebėti bus galima tiesioginės transliacijos metu Valdovų rūmų Facebook paskyroje. Daugiau informacijos čia. Tie, kas nespės įsijungti transliacijos tiesiogiai, įrašą galės pažiūrėti ir vėliau.

Mėgstantys laiką leisti kūrybiškai, kviečiami susipažinti su Vilniaus rajonų nuotaikų žemėlapiais ir atsipalaiduoti spalvinant sostinės rajonų akcentus. Vienuolikos rajonų iliustracijas spalvinimui galima nemokamai atsisiųsti ir atsispausdinti namuose, spalvinti kompiuteryje ar planšetėje. Visa tai rasite čia. Taip pat galima priimti žinių patikrinimo iššūkį ir pabandyti laimėti paruoštus rinkinius čia.

Spalvinimo lapuose – vienuolika Vilniaus rajonų

Vakaro skaitiniai apie Vilniaus istoriją

Paminėjus Vilniaus gimtadienį, dauguma turbūt prisimena Gedimino laiškus, apie kuriuos išgirdo dar mokykloje. Tačiau Neakivaizdinis Vilnius paruošė įdomią apžvalgą, kurioje – ir daugiau istorijų apie rašytinį Vilniaus paminėjimą rašytojų, metraštininkų, keliautojų plunksnomis. Apie Vilniaus „gimimo liudijimo“ paieškas skaitykite čia.

Skaidrė 17

Garažas dronui: inžinieriaus išradimas keičia miestą

Plačiau