„Sonic Vilnius“ įrašė Antakalnio ir Jeruzalės rajonų garsovaizdžius

2021 10 29 NaujienosVietos

Kirtimų kultūros centras Vilniaus rajonų garsynus tyrinėjančio projekto „Sonic Vilnius“ audioteką papildė dviem naujais įrašais – Antakalnio ir Jeruzalės. Jie įrašyti šių metų rugsėjo ir spalio mėnesiais, kai elektroakustinės muzikos kompozitorius, tyrinėtojas Yiorgis Sakellariou ir radijo žurnalistė Inga Janiulytė-Temporin drauge su grupe savanorių keliavo minėtuose rajonuose ir įrašinėjo jų garsus.

Pasivaikščiojimas Antakalnyje. Aušros Umbrasaitės nuotr.

Antakalnis

Antakalnis yra žaliausias Vilniaus mikrorajonas, išsidėstęs palei Neries upę. Tačiau be gamtos ir ramybės Antakalnyje yra svarbūs miesto ir šalies objektai: poliklinikos ir ligoninės, Lietuvos karo akademija, troleibusų parkas, kapinės ir, žinoma, bažnyčios. Organizatoriai pasivaikščiojimo dalyvius kvietė klausytis, apsvarstyti ir fiksuoti, kaip šiame mikrorajone persipina skirtingų aplinkų garsiniai sluoksniai ir koks yra žmogaus vaidmuo, formuojant vietos garsinę istoriją.

Jeruzalė

Garsinio pasivaikščiojimo metu dalyviai buvo pakviesti įsivaizduoti, jog garsas yra pagrindinė jutiminė priemonė. Aktyvus klausymas leido judėti aplinkoje, ieškant neįprastų maršrutų ir atrandant užslėptas reikšmes bei emocijas. Šis garsinis pasivaikščiojimas buvo orientuotas ne tik į garsovaizdžio įsiklausymą. Dalyviai taip pat buvo skatinami pasidalinti įspūdžiais, atsiminimais, garso suvokimo apmąstymais ir autoetnografiniu būdu sukurti garsinę Jeruzalės istoriją.

Pasivaikščiojimas Jeruzalėje. Alano Gurino nuotr.

„Sonic Vilnius“ – tai Kirtimų kultūros centro organizuojama garsinių pasivaikščiojimų serija, skatinanti įsiklausyti, tyrinėti ir analizuoti įvairialypius Vilniaus mikrorajonų garsynus, bandant perprasti kiekvieno išskirtinį charakterį. Pasivaikščiojimų moderatoriai kviečia naujai atrasti mus supančius garsovaizdžius, daugybinius garso šaltinius, ir suvokti apie ką kalba mūsų garsinė aplinka. Mažos apimties grupėmis keliaujama moderatorių sudarytais maršrutais, kartu aktyviai klausomasi, tyrinėjama, dalyviams aktualūs, naujai išgirsti aplinkos garsai įrašinėjami garso įrašymo priemonėmis.

Alano Gurino nuotr.

Daugiau garso takelių galima išgirsti Sonic Vilnius SoundCloud paskyroje

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau