Šnipiškėse atidaroma A. Aleksandravičiaus fotografijų paroda „276 žingsniai link EUROPOS“

2020 09 23 NaujienosRenginiai

2020 m. rugsėjo  27  dieną Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP) Algimantas Aleksandravičius surengs savo darbų parodą Vilniuje, Šnipiškėse, ant Šv. Rapolo bažnyčios išorinės sienos.

Fotografijų paroda „276 žingsniai link EUROPOS“ pradėjo savo kelią rugsėjo  13 dieną sostinės paveldinėje teritorijoje – Vilniaus Skansene tiesiog gatvėje ant medinės tvoros. Čia ir gimė fotografijų ciklas, kur užfiksuoti vaizdai atskleidžia savotišką dialogą/kontrastą tarp milžiniškų stiklinių  dangoraižių ir laike sustingusių senųjų medinių namų su kiemuose ant virvių išdžiaustytais skalbiniais.

Juozapo Čechavičiaus namas. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Pačiame Vilniaus centre tarsi užkonservuotas 19 amžiaus kaimas, kuris netikėtai atsiveria vos už kelių žingsnių nuo Vilniuje esančios Europos aikštės ir šalia išsirikiavusių blizgančių dangoraižių.

Algimantas Aleksandravičius kartu su komanda kuria interaktyvaus kino projektą „276 žingsniai link Europos“, kuriuo siekiama iš vidaus parodyti pulsuojantį muziejų po atviru dangumi.

„Pro poilsio zoną“. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Vilniaus Skansenas – Vilniaus istorinio priemiesčio Šnipiškių dalis, užimanti beveik 8 ha. ploto ir įtraukta į Kultūros vertybių registrą kaip urbanistinė, architektūrinė ir etnokultūrinė vertybė.

Kultūros paveldo departamente užregistruota 332 gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, išsidėstę S. Fino, Giedraičių, Šilutės, Krokuvos, Daugėliškio, Širvintų, Saracėnų bei Kalvarijų gatvėse.

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau