„Skanus Vilnius. Rekomenduoja vilniečiai“ – naujas Vilniaus gastronominis gidas su gyventojų rekomendacijomis

Šiandien pristatytas naujas Vilniaus gastronominis gidas-žemėlapis „Skanus Vilnius. Rekomenduoja vilniečiai“. Į jį įtraukta virš 70 mėgstamiausių Vilniaus gyventojų barų, kavinių ir restoranų, kurių aprašymai papildyti jų komentarais.

„Vilniaus gastronomijos scena yra aktyviausia visoje šalyje. Sparčiai atsidarant naujoms kavinėms, kepyklėlėms, restoranams ir barams, kartais tampa sunku apsispręsti, kur nueiti pietų ar vakarienės. Žmonės geriausiai pasitiki asmeninėmis rekomendacijomis, sklindančiomis iš lūpų į lūpas. Šia idėja vadovaudamiesi vilniečių klausinėjome, kurias skanias vietas jie kaip vietiniai rekomenduotų kitiems miesto gyventojams ar miesto svečiams. Jų atsakymus apibendrinę ir sudėjome į šį leidinį“, – teigia Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vedėja Sonata Griškienė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Savo mėgstamus barus, kavines ir restoranus įvardijo 16 įvairaus amžiaus, specialybių ir gyvenimo būdo vilniečių. Tai – žurnalistė Laisvė Radzevičienė, gidas Albertas Kazlauskas, galerininkas, šiuolaikinio meno parodų kuratorius, ultramaratonininkas Jonas Žakaitis, aktorius ir muzikantas Dominykas Vaitiekūnas, kino centro „Skalvija“ programos koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė, parfumerė ir kvapų žinovė Laimė Kiškūnė ir kiti.

Neformaliame gide lietuvių kalba pateikiami barai, kavinės ir restoranai, suskirstyti į septynias kategorijas: pusryčiai, pietūs, įdomesnė vakarienė, vakarinis gėrimas arba kokteilis, kavos baras, desertinė ir biudžetinė. Pastaroji apima valgyklas bei užkandines, kuriose galima nebrangiai pavalgyti. Leidinyje atskirais simboliais pažymėtos veganams ir vaikams draugiškos vietos, dėmesys skirtas ir augintinių šeimininkams.

Akimirka iš leidinio pristatymo kepykloje „Druska, miltai ir vanduo”. Sauliaus Žiūros nuotr.

Leidinys platinamas Vilniaus turizmo informacijos centruose ir mieste esančiuose baruose, kavinėse bei restoranuose.
Projektą įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius.

Pamatyti gidą galite čia.

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau