Skaityti mėgstantys vilniečiai susitinka knygų klubuose

2019 10 19 NaujienosRenginiai

Knygų klubas – neformali įvairaus amžiaus skaitytojų bendruomenė, kurios narius vienija meilė literatūrai. Jų būna tiek atvirų, tiek uždarų.

Populiariausias knygų klubo formatas Lietuvoje – susitikimai, kurių metu susirinkusieji dalijasi įspūdžiais ir interpretacijomis apie iš anksto pasirinktą ir iki susibūrimo perskaitytą kūrinį. Į šiuos renginius ateina ne tik skaitytojai. Į kai kuriuos knygų klubus kviečiami autoriai ar vertėjai.

Pateikiame skaitytojų klubus, į kuriuos įstoti galima bet kuriuo metu. Į kai kuriuos (pavyzdžiui, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos klubas) registracija baigėsi. Žemiau išvardyti klubai netaiko jokio įstojimo mokesčio.

„Atsiverti ir skaitai” skaitytojų klubas knygyne „Keistoteka” Užupyje.

Knygų klubas „Atsiverti ir skaitai“

Šis klubas, kurio pavadinimas kai kam primins drabužių prekės ženklą „Atsikeli ir varai“, balandį minėjo trečiąjį gimtadienį. Visiems atviri susibūrimai vyksta Užupyje esančiame knygyne „Keistoteka“. Anot įkūrėjų, paprastai susirenka 5-10 interesantų.

„Idėja kilo iš skaitančių draugų trūkumo. Kadangi skaitantiems labai smagu kalbėtis apie savo hobį, ieškojome daugiau tokių žmonių. Taip pat žiūrėjome į užsienį, ten daug tokių klubų. Vis pavydėdavome, kad ten yra, o čia – ne. Taip pat prieš šį klubą egzistavo ir kitas – senesnis, privatus, tik jis iširo. Norėjome, kad naujas klubas būtų atviras visiems, vyktų viešoje vietoje, o ne uždarai pas ką nors namie“, – pradžią prisiminė viena jo sumanytojų Ingrida Stakėnaitė.

Kiekvieną susitikimą klubo nariai išsirenka kūrinį, kurią skaitys iki ateinančio susitikimo. Knygą pasiūlęs asmuo kitam kartui įsipareigoja paruošti pristatymą, kuriame trumpai pristato kūrinį, autorių ar kitas su jais susijusias įdomybes.

Kada? Kiekvieną mėnesio pirmą ketvirtadienį.
Artimiausias susitikimas. Lapkričio 7 d. bus kalbama apie Jerzy Pilcho apsakymų romaną „Mano pirmoji savižudybė“.
Kur? Knygyne „Keistoteka“, Paupio g. 2
Grupė „Facebook“

„Atsiverti ir skaitai” skaitytojų klubas knygyne „Keistoteka” Užupyje.

Skaitytojų klubas A. Mickevičiaus bibliotekoje

Kartą per mėnesį bibliotekoje aptariamas aktualus ir didelio susidomėjimo sulaukęs kūrinys. Klubo aprašyme minima, kad aptarimuose be skaitytojų paprastai dalyvauja autoriai, vertėjai, literatūrologai ar knygų apžvalgininkai. Kūrinius siūlyti galima el. paštu: odeta.maziliauskiene@amb.lt

Kada? Kiekvieną mėnesio paskutinį antradienį.
Kur? Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Trakų g. 10
Artimiausias susitikimas. Spalio 29 d. 17.30 val. bus kalbama apie rašytojos Noros Ikstenos kūrinį „Motinos pienas“.
Daugiau informacijos

Šiuolaikinės literatūros skaitytojų klubas „Skaitymai tarp eilučių“

Šio klubo organizatoriai – knygų tinklaraštis „Ką skaitai?“ ir knygynų tinklas „Vaga“. Į jį kviečiami visi, registracija nereikalinga.  Kiekvieno susitikimo metu bus aptariama iš anksto pasiūlyta knyga. „Skaitymai tarp eilučių“ iš kitų skaitytojų klubų išsiskiria tuo, kad į grožinės literatūros kūrinį gilinamąsi per kontekstus – socio-istorinį, filosofinį, litearatūrinį, atsižvelgiama į autoriaus biografiją ir tai, kaip kūrinys buvo sutiktas ir kaip yra vertinamas šiandien. Susitikimus moderuoja Instagram tinklaraščio „Ką skaitai?“ autorė, Vilniaus universiteto literatūros studijų doktorantė Eimantė Liubertaitė.

Kada? Kiekvieną mėnesio pirmą ketvirtadienį.
Artimiausias susitikimas. Lapkričio 7 d. bus kalbama apie Kazuo Ishiguro romaną „Neleisk man išeiti“.
Kur? „Draugystės“ knygyne-kavinėje, Gedimino pr. 2
Daugiau informacijos
Renginys „Facebook“

„Atsiverti ir skaitai” skaitytojų klubas knygyne „Keistoteka” Užupyje.

Aklųjų skaitytojų klubas

Tai visai šviežias nereginčių skaitytojų klubas, kurio pirmasis susitikimas įvyko rugsėjo mėnesį. Kol kas susitikimai nereguliarūs.

Artimiausias susitikimas. Spalio 28 d. 16 val. bus kalbama apie Mariaus Marcinkevičiaus romaną „Juodoji Vilniaus saulė“.
Kur? Lietuvos aklųjų biblioteka, Skroblų g. 10
Daugiau informacijos

Fantastinių knygų klubas

Fantastinių knygų klubas susibūrė 2013 m. astrofiziko Kastyčio Zubovo iniciatyva. Klubas yra pats seniausias visame sąraše. Šio literatūros žanro mėgėjai kiekvieną mėnesį renkasi Saulėtekyje. Klubas atviras – rašoma, kad laukiami visi, kuriems nesvetimi kiti pasauliai.

Kada? Dažniausiai antradieniais.

Artimiausias susibūrimas. Spalio 29 d. 18.30 val. bus kalbama apie Orsono Scotto Cardo „Enderio žaidimą“.

Kur? VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, Saulėtekio al. 5

„Facebook“ paskyra

Sauliaus Žiūros nuotr.

Knygų klubas Vilniuje

Veiklą pradėjo 2018 m. gruodį. Kaip ir visi aukščiau išvardyti, susitikimus rengia kartą per mėnesį, veikia tuo pačiu principu. Neseniai išbandė prancūzišką formatą – kiekvienas atėjo su skaitoma ar jau perskaityta knyga ir ją pristatė.

Kada? Tiksli data kaskart renkama „Facebook“ grupėje
Artimiausias susitikimas. Lapkričio 20 d. bus kalbama apie Olgos Tokarczuk kūrinį „Bėgūnai“.
Kur? Pastovios vietos nėra.
Grupė „Facebook“
Renginys „Facebook“

Aušros Maldeikienės skaitytojų klubas

Šis klubas, rodos, veiklą pradėjo 2017 m. sausį. Aušros Maldeikienės vardas jam skirtas ne veltui – ji klubo veikloje aktyviai dalyvauja. Paskutiniai narių skaityti kūriniaiNaomi Alderman romanas „Galybė“, Noros Ikstenos „Motinos pienas“, Philippe Claudel „Brodekas“ ir kiti.

Artimiausias susitikimas. Data ir kūrinys kol kas nepaskelbti.
Kur? Pastovios vietos nėra.
Grupė „Facebook“

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama. 

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau