Skaitymo mėnuo: vasarį laukia knygos apie Vilnių ir literatūriniai maršrutai

2021 02 09 Naujienos

Japonai turi į kitas kalbas neišverčiamą terminą tsundoku (積ん読), reiškiantį lentynų pildymą neperskaitytomis knygomis ar tiesiog knygas, laukiančių savo eilės. Turbūt dažnas mūsų turime bent mažytę tsundoku krūvelę, todėl „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia vasarį paskirti skaitymui. Juk kai už lango tyliai sninga ir spaudžia šaltukas, nieko nėra geriau, nei jaukiai įsitaisyti su knyga. Visą mėnesį savo interneto svetainėje bei Facebook paskyroje kalbėsime apie Vilniaus pažinimą per literatūrą, dovanosime knygas, kviesime keliauti nauju maršrutu ir pasimatyti virtualioje ekskursijoje.

Miesto studijų literatūra

„Neakivaizdinis Vilnius“ nuolat kviečia studijuoti miestą – rinktis dominančias Vilniaus pažinimo studijų sritis ir keliauti jų maršrutais. Kaip tikrose studijose, čia reikalingas rekomenduojamos literatūros sąrašas, todėl nuo šiol prie „Neakivaizdinio Vilniaus“ miesto studijų krypčių galima rasti rekomendacijas knygų, kurios leis pažinti Vilnių, gilintis į jo istoriją ir dabartį, atrasti Vilniaus įkvėptus grožinės literatūros rašytojus. Kviečiame susipažinti su Kultūrų, Istorijos, Architektūros, Menų, Literatūros, Gamtos studijų literatūros rekomendacijomis, taip pat su leidinių vaikams ir jaunimui sąrašu. Tiesa, kviečiame ne tik skaityti čia išvardintas knygas, bet ir jungtis prie diskusijų mūsų Facebook, rekomenduoti savo mėgstamus, tačiau čia nepaminėtus kūrinius bei laimėti knygas.

Literatūriniai maršrutai

Skaitymo mėnuo – puiki proga išbandyti su literatūra susijusius maršrutus, kurie ne tik leis pamatyti sostinę per literatūrą, bet ir paskatins atsiversti ne vieną Vilniaus įkvėptą knygą. Miestas kaip veiksmo vieta, kaip išgyvenimų erdvė, kaip meilės objektas – visa tai maršrute „Literatūrinis Vilnius“. Garsiojo „Vilniaus pokerio“ maršrutas patiks melomanams – čia rasite garso takelį pasivaikščiojimui po knygos veikėjo Vytauto Vargalio Vilnių. „Vilniaus geto knygnešiai“ primins apie žydų knygas ir kitas kultūros vertybes saugojusią „Popieriaus brigadą“.

Vasaris – ne tik skaitymo mėnuo. Tarp dviejų valstybinių švenčių – Vasario 16 d. ir kovo 11 d. – įsitaisiusios Lietuvių kalbos dienos. Todėl vasarį www.neakivaizdinisvilnius.lt lauks naujas maršrutas „Kalbos keliu“, kuris kvies keliauti po Vilniaus vietas, žyminčias svarbiausius mūsų kalbai įvykius, objektus bei asmenybes. Maršrutą jo kūrėjos pristatys ir gyvai – vasario 27 d. 12:00 vyks virtuali ekskursija, transliuojama „Neakivaizdinio Vilniaus“ Facebook paskyroje. Tai – festivalio „Knygų savaitė“ programos dalis.

Visas skaitymo mėnesio naujienas kviečiame sekti www.neakivaizdinisvilnius.lt ir mūsų socialiniuose tinkluose.

Maršrutais vaikščioti raginame saugiai, laikantis krantino apribojimų – dėvint kaukę, po vieną ar tik su artimiausiais šeimos nariais.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau