Savaitgalį – ypatinga proga paklaidžioti senamiesčio kiemeliais

Šiais metais Vilniaus istorinis centras švenčia įrašymi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 25-tąją sukaktį. Be to, prieš metus Vilniaus miestas atsidūrė UNESCO inicijuotoje kelionių platformoje „World Heritage Journeys“ (liet. „Pasaulio paveldo kelionės“), kur buvo įtrauktas į romantiškąjį Europos maršrutą. Minint net dvi ypatingas progas, „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia savaitgalį praleisti specialiuose savo ir „Go Vilnius“ renginiuose.

Kiemelis Pilies gatvėje

Naujas maršrutas ir ekskursijos senamiesčio kiemeliais

Nors senamiestis yra viena žymiausių Vilniaus vietų, „Neakivaizdinis Vilnius“ ir čia siūlo atrasti kai ką mažiau pažinto – užsukti į vidinius senamiesčio pastatų kiemelius. Naujame maršrute „Atvirų kiemelių istorijos“ galima susipažinti su keturiolika senamiestyje išsidėsčiusių kiemų ir sužinoti, kokie gyvenimai čia virė praėjusiais amžiais, kokių seniau stovėjusių pastatų istorijas atskleidžia kiemuose išlikusios architektūrinės detalės ir kokios skulptūros slepiasi už kiemelių vartų. Spalio 12-13 d. su kiemeliais galima susipažinti ir ekskursijose su gidu Andriumi Pavelko. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija.

2019 spalio 12 d. (šeštadienis)

11.00 – 13.00 Registracija

14.00 – 16.00 Registracija

2019 spalio 13 d. (sekmadienis)

11.00 – 13.00 Registracija

14.00 – 16.00 Registracija

Meilės arka. Monikos Krilavičienės nuotr.

Romantiški atradimai Vilniuje 

Antroji minima proga – prieš metus Vilniaus miestas atsidūrė UNESCO inicijuotoje kelionių platformoje „World Heritage Journeys“ (liet. „Pasaulio paveldo kelionės“), kur buvo įtrauktas į romantiškąjį Europos maršrutą. „Go Vilnius“  ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra savaitgalį kviečia jungtis prie aštuonių renginių UNESCO paveldo ir romantiško Vilniaus temomis. Tarp jų – romantiškojo Vilniaus ekskursijos, protmūšis, paskaitos ir senųjų amatų dirbtuvės. Visą programą galite rasti čia. Maršrutai „Romantiški atradimai Vilniuje“  ir „Vilnius – UNESCO pasaulio paveldo miestas“ taip pat prieinami ir savarankiškam tyrinėjimui. Internete rasite paspaudę nuorodas, o popierines kopijas galima pasiimti turizmo informacijos centruose.

Organizatoriai:
Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“
Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau