Rudens žurnalo numeris kviečia pamąstyti apie laiką

2020 09 13 Naujienos

Kartais bėgantis, o kartais lėtai slenkantis, tačiau niekada nesustojantis. Laikas.

Laiko užuominų šiame numeryje ne viena. Tikriausiai gana greitai atpažinote dizainerio Felikso Daukanto sukurtą laikrodį, kuris Vilniaus centriniame pašte pasitikdavo ir išlydėdavo lankytojus. Lietuvos paštui išsikėlus iš Gedimino prospekto, šio pastato likimas tapo neaiškus.

Panaši situacija ir dėl Lietuvos geležinkelių administracijos būstinės. Nedaugelis žino, kad tai – pirmasis Vilniaus dangoraižis. Šis aukštaūgis galėjo tapti dar vienu miesto laikrodžiu. Miesto laikrodžių istorijos – nuo varpinės iki trisdešimt metų dingusiu laikyto Vilniaus universiteto observatorijos laikrodžio – dar viena su laiku susijusi rudens numerio tema.

Eglė Maceinaitė, nauja „Skalvijos“ kino centro programų koordinatorė, savo vitaminu vadina kiną. Trys, o kartais ir penki filmai per dieną – tiek įspūdžių pakelia ne kiekvienas, tiesa? Su žmogumi, kurio rankose repertuaras, kalbamės apie Naujamiestį, darbo kino teatre ypatumus ir iššūkius.

Naujoji Vilnia ir Vilkpėdė – kryptys, kurias brėžiame rudeniškiems atradimams. Ar prisimenate, kada paskutinį kartą ten lankėtės? O gal dar neteko? Leiskitės į kelią.

Naujo numerio ieškokite Vilniuje, kituose šalies miestuose – nuo antradienio. Kur? Sąrašas štai čia.
Jei turite pasiūlymų, pastabų ar norėtumėte platinti žurnalą, brūkštelkite labas[eta]neakivaizdinis.lt.

Vytautės Ribokaitės nuotr. 

Skaidrė 17

Kurjeris mina per miestą

Plačiau