Renginiai Vilniaus muziejuje: Vilniaus Gaonas, liuteronų vargšai ir Vokiečių gatvės naujakuriai

2022 03 07 NaujienosRenginiai

Vilniaus muziejus – sostinės pažinimo erdvė, miesto gyventojams ir svečiams pristatanti unikalius ir dar nežinomus, tačiau aktualius pasakojimus bei miesto istorijas.

Šiuo metu muziejus kviečia į parodos „Vokiečių gatvė“ paskaitas, kuriose bus pristatomos įvairios Vokiečių gatvės istorijos. Sužinokite apie Vilniaus Gaono aplinką ar Vokiečių gatvės naujakurius XX a. viduryje klausydamiesi tematinių paskaitų bei registruokitės į jas lydinčias ekskursijas su skirtingais kuratoriais.

Vilniaus Gaonas

Kovo 9 d. Vilniaus muziejuje vyks Vilniaus universiteto profesorės, vienos iš parodos „Vokiečių gatvė“ kuratorių dr. Jurgitos Verbickienės paskaita „Kur ir kaip gyveno išminčius? Vilniaus Gaono sociotopografija Vilniuje“.

Vilniaus Gaonas, daugeliui žinoma žydiškojo Vilniaus figūra, dar ir šiandien yra apipinta pačiomis įvairiausiomis legendomis, o istorinių jo asmenybę ir aplinką apibūdinančių žinių nėra daug.  Kur ir su kuo XVIII a. antros pusės Vilniuje gyveno rabis Elijas? Kaip atrodė jį supanti aplinka ir kokios buvo jo gyvenimo sąlygos? Kuriuose žydų kvartalo namuose gyveno Vilniaus Gaono šeima? Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti geriau suvokti, kokia gi buvo šio laikotarpio vilniečių gyvenamosios aplinkos kasdienybė, ir kilstelėti Vilniaus Gaoną gaubiantį legendų šydą.

Dr. Jurgita Verbickienė

Balandžio 6 d. vyks Vilniaus universiteto dėstytojo, dr. Martyno Jakulio paskaita apie Vilniaus evangelikų liuteronų bendruomenę ir vargšus XVIII amžiuje.

Gegužės 11 d. numatoma Vilniaus muziejaus tyrėjos dr. Aelitos Ambrulevičiūtės ekskursija po Vokiečių gatvę, gegužės 25 d.dr. Viktorijos Kurienės paskaita apie Vokiečių gatvės naujakurius, o birželio 29 d. – Vilniaus universiteto docentės dr. Giedrės Keen paskaita apie bioarcheologiją.

Dr. Aelita Ambrulevičiūtė.

 

Dėmesio, vietų skaičius ribotas! Įsigyti bilietus į ekskursijas su kuratoriais galite muziejaus internetinėje parduotuvėje.

Parodos kuratoriai: Martynas Jakulis, Viktorija Kurienė, Jurgita Verbickienė, Aelita Ambrulevičiūtė, Rasa Antanavičiūtė, Povilas Andrius Stepavičius.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau