Pristatomas filmas „Žiūrėk, koks garsas. Vilniaus garso sistemų kultūra“

2020 12 22 Naujienos

„Žiūrėk, koks garsas“, tai dokumentinė apybraiža apie savadarbes garso sistemas, jų kūrėjus ir istoriją. Apybraižoje kalbinami keleto „pasidaryk pats“ principu veikiančių garso sistemų kūrėjai, organizuojantys ir dalyvaujantys kultūriniuose ir pramoginiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Garso sistemos paprastai naudojamos kaip techninė priemonė įgarsinti įvairaus tipo renginius. Dažnu atveju, tai yra grynai techninį aspektą liečianti renginių aptarnavimo dalis ir tuo užsiimama kaip komercine veikla, kurią vykdo tiek stambios kompanijos, tiek pavieniai skirtingo lygio profesionalai. Tačiau greta šių, egzistuoja ir garso sistemų kūrėjai, kuriems tai yra jų saviraiškos būdas, aistringas užsiėmimas, techninių niuansų tyrinėjimas, tuo pačiu ir turinio, kuris skamba per jų sukurtas garso sistemas parinkimas, renginių kuravimas ir įgyvendinimas. Savadarbių garso sistemų kūrėjai neretai nutolsta nuo konvencinių sutarimų, kaip turėtų skambėti garso sistema, vysto savitą požiūrį, perteikia jiems svarbias vertybes pristatydami savo, dažniausiai rankų darbo garso sistemas.

Filmą kūrė dviejų „Sidabrinių gervių“ ir „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus pelnęs režisierius Mikas Žukauskas, operatorius Alanas Gurinas, fotografas Teodoras Malinauskas ir prodiuseris Paulius Burakas. Režisierius Mikas Žukauskas sako, kad jam rūpėjo sukurti dokumentiką apie savadarbes garso sistemas, parodyti jas kuriančius žmones bei mažas bendruomenes, atkreipti dėmesį į nišinius dalykus, kurie dažniausiai yra nepastebimi, tačiau dėl to nėra mažiau įdomūs.

Filmą nemokamai galima pažiūrėti čia.

Filmas sukurtas Kirtimų kultūros centro skaitmeninės rezidencijos „On/Off Line“ metu. Jo sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kala Sound System.

Teodoro Malinausko nuotr.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau