Po Vilnių – istorijų autobusu

2022 11 15 MaršrutaiVietos

Audiomaršrutas „Daugiau nei 10 Vilniaus veidų 10-uoju autobusu. Nuo Fabijoniškių iki Markučių, arba Nuo kaimelio iki dvaro“ – naujausias ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ pasiūlymas tiems, kurie nori pasijusti turistu savo mieste arba geriau pažinti sostinę pro viešojo transporto langą.  Įlipk ir išgirsk, ar Katedros aikštė yra sala arba kiek Jeruzalės yra Jeruzalėje?

Nuo šiol autobusu Nr. 10 Vilniaus gatvėmis riedėk kitaip – klausydamas istorijų. Nuotr. V.Ribokaitės

,,Tai – antrasis ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas keliaujant viešuoju transportu ir pirmasis – riedant autobusu. Šiemet pavasarį startavęs pirmasis istorijoje audiomaršrutas troleibusu ,,Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“ sulaukė didelio miestiečių bei miesto svečių susidomėjimo ir tapo labai populiarus. Be to, judėti į priekį mus įpareigoja ir Lietuvos turizmo forume pelnytas darniausio turizmo paslaugos ar produkto teikėjo titulas. Nesiliaujame ieškoti naujų būdų pažinti Vilnių darniai, atsakingai, bet kuriuo metu laiku ir atrandant visus jo rajonus“, – autobusu keliauti ne tik nuo taško A iki taško B, bet ir išgirsti miesto istorijų kviečia projekto iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Keliaujant parengtu maršrutu 10-uoju autobusu galima išgirsti 13 pasakojimų, glaustai nušviečiančių miesto istoriją. Autobusui sustojus stotelėje, kurios pavadinimas yra audiogide, reikia paleisti atitinkamą garso takelį. Kiekvieno garso takelio trukmė pritaikyta prie įprasto autobuso judėjimo greičio. 

Maršruto sudarytojas gidas Albertas Kazlauskas primena, kad Vilniaus autobusų istorija prasidėjo 1909 m. – tai buvo privataus verslininko iniciatyva paleistas autobusas nuo Katedros aikštės iki Verkių. Vėliau, tobulėjant technikai ir keičiantis politinėms santvarkoms, viešasis transportas išgyveno įvairiausių pakilimų ir nuosmukių. Vis dėlto autobusų mieste nuolat gausėjo, o tįsdami maršrutai atverdavo keliautojams vis platesnius miesto ir priemiesčių horizontus. 

,,Maršrutas Nr. 10 – nėra seniausias, ilgiausias ar dar koks nors „-iausias“, tačiau jis rieda itin skirtingomis miesto dalimis – tai ir blokinės Fabijoniškės, ir eksperimentiniai Baltupiai, ir piligrimų praminta Kalvarijų gatvė, ir senojo miesto širdis, ir romantiškieji Markučiai. Tad kelionė „dešimtuku“ pilnai atskleidžia spalvingą Vilniaus paveikslą“, – pasakoja A.Kazlauskas. 

Audio maršrutas ,,Daugiau nei 10 Vilniaus veidų 10-uoju autobusu. Nuo Fabijoniškių iki Markučių, arba Nuo kaimelio iki dvaro“ ČIA arba ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ mobiliosios programėlės skiltyje ,,Studijos pakeliui“.

Kviečiame dalyvauti maršruto pristatyme su gidu Albertu Kazlausku lapkričio 19 d., šeštadienį, 11:27, 13:07, 14:47 val.

Ekskursijų pradžia – pirmoji 10 autobuso stotelė „Kaimelio žiedas“, pabaiga – paskutinė stotelė „Markučiai“. Ekskursijos be išankstinės registracijos, nemokamos, tik reikia įsigyti autobuso bilietą. Atvykusiųjų į maršruto pristatymą laukia ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ suvenyrai.

Projekto partneriai: UAB „Vilniaus viešasis transportas“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“, „Gatvės gyvos“.

Skaidrė 17

Vienos gatvės istorija. Žaliuojantis Vasaryno daugkiemis

Plačiau