Pirmą rugsėjo savaitgalį – maršrutas po Vilniaus galerijas

2019 09 01 NaujienosRenginiai

Rugsėjo 5-8 d. aplankyti sostinėje veikiančias galerijas ir meno centrus jau ketvirtą kartą kviečia Vilniaus galerijų savaitgalis. Šįkart organizatorių žemėlapyje – net 25 galerijos ir parodinės erdvės išsidėsčiusios ne tik miesto centre, bet ir atokiau esančiuose rajonuose bei užmiestyje. Keturių dienų programos metu vyks 12-kos parodų atidarymai, diskusijos ir kitokie renginiai.

Mindaugo Česlikausko nuotr.

Ką pamatyti? 

Programą sudariusios jaunosios kartos menotyrininkės ir kuratorės Gabrielės Radzevičiūtės paklausėme, ką rekomenduotų būtinai pamatyti Vilniaus meno pasaulio gerai nepažįstantiems miesto svečiams. „Jei Vilniaus galerijų savaitgalį planuojate aplankyti šeštadienį, siūlome maršrutą pradėti nuo Nacionalinės dailės galerijos, kurioje galėsite apžiūrėti naują Lietuvos dailės ekspoziciją, o 16 val. po ją pasivaikščioti su NDG vadove Lolita Jablonskiene. Po to kviečiame užsukti į kitapus Neries esančią Prospekto galeriją – joje eksponuojama jaunosios kartos fotografo Justino Vilučio paroda „Fear Eats the Soul“. Šiek tiek atsikvėpus keliaukite į galeriją „Vartai“, kurioje galėsite aplankyti dviejų jaunų menininkų Dominyko Sidorovo ir Gabrielės Adomaitytės parodas „Metonimija“ ir „Dokumentinis tikslumas“. Per penkias minutes pėsčiomis atsidursite Šiuolaikinio meno centre, kur jūsų lauks dvi užsienio menininkų parodos – ŠMC erdves perkūrusio belgo Koenraad Dedobbeleer paroda As Long As it Is Striven after, it Goes on Expanding ir grupinė paroda Who‘s Werner?, pasakojanti apie žmones dirbusius su garsiais menininkais, bet likusius jų šešėlyje.“ – maršrutą dėlioja kuratorė ir skatina toliau kelionę pratęsti patiems.

Norintiems su menu supažindinti vaikus, Gabrielė Radzevičiūtė rekomenduoja apsilankyti Šiuolaikinio meno centro Skulptūrų kieme, kur šeštadienio vidurdienį vyks edukacinė programa mažiesiems, taip pat susitikimai su kūrėjais, kuratoriais, leidinių išdalytuvės.

Lauryno Skeisgielos nuotr.

Pažink Vilnių per meną 

Mes savo ruožtu sudėliojome Vilniaus galerijų savaitgalio vietų sąrašą, leisiantį geriau pažinti ne tik meną, bet ir pati Vilnių. Tai – meno įstaigos, įsikūrusios kiek toliau nuo centro, tad aplankydami jas, susipažinsite ir su Vilniaus mikrorajonais, į kuriuos, galbūt, dar neteko užsukti.

Naujausias Vilniaus kultūros ir meno reiškinys – pakeliui į stotį, nebenaudojamose patalpose Vitebsko gatvėje įsikūręs kultūros kompleksas „Sodas 2123“, dar tik atveriantis savo duris su pirmąja erdve „Atletika“. Nukeliavę į galeriją „Dūmų fabrikas“, apsilankysite Naujojoje Vilnioje, Vilkpėdės rajoną apžiūrėsite pakeliui į galeriją „Trivium“, o žaliuosius Valakampius – užsukę į visai prie pat paplūdimio stovintį meno rezidencijų ir edukacijos centrą „Rupert“.

Visą Vilniaus galerijų savaitgalio programą rasite www.vilniausgalerijusavaitgalis.lt. Visi renginiai nemokami.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau