Pažintis su Vilniumi – vos išlipus iš traukinio ar autobuso
Stotis – dažna pirmojo susitikimo su miestu vieta. Tačiau vos atvykę skubame ją palikti, tranzito zona – ne vieta pasivaikščiojimams. Bet ar tikrai? Tam sukūrėme Vilniaus stoties rajoną apimantį pažintinį maršrutą. Į senamiesčio kaimynystėje esančią teritoriją siūlome pažvelgti atidžiau, pasivaikščioti jos apylinkėse. Išvysite, kaip margame keliautojų sraute dera praėjusių amžių architektūros paslaptys ir moderni kasdienybė.
Čia kiemuose pasislėpusios mažai kam žinomos šventovės, naujas erdves kūrybai atranda skulptoriai ir dailininkai, akis glosto XIX–XX a. sandūros architektūra, vaizduotę audrina iš tolimos praeities atkeliavę gatvių pavadinimai. Kur ne kur dar galima aptikti būtajame laike įstrigusių krautuvėlių ir veikėjų, apie kuriuos prieš porą dešimtmečių „Žas“ pasakojo savo dainoje „Jis gyvena stotyje“. Kadaise buvusi viena pavojingiausių Vilniaus vietų, šiandien Stotis veikiau siejama su maloniu šurmuliu, kurio gyvybę palaiko nesiliaujantis keliautojų srautas, modernėjanti Halė ir nišą atradę barai bei muzikos klubai. Kas gali būti geriau už vietą, kuri ir gyvybinga šiandien, ir turi ką papasakoti apie savo praeitį?
Maršrute – 10 rajono objektų, kuriuos aplankysite per gerą valandą, užsukant į pastatų vidų – užtruksite ilgiau. Sužinosite, kuris namas didžiuojasi vienu seniausių Vilniaus elektrinių liftų, iš kur kilo Gėlių ir Sodų gatvių pavadinimai ir kur slepiasi restauruojama sinagoga. Maršruto stotelėse – ir žymias meno pasaulio asmenybes įamžinančios skulptūros bei viena madingiausių gurmaniško apsipirkimo vietų tapęs Halės turgus.
Keliauti kviečiame naudojantis elektroniniu maršrutu.