Pavasario numeryje – Vilniaus miesto muziejus, sugrįžtanti „Neringa“

2021 03 04 Naujienos

2019-ųjų pavasarį pasirodė pirmasis „Neakivaizdinio Vilniaus“ numeris. Šiandien jums pristatome jau devintąjį. Skaitykite popierinį arba elektroninį variantą ir mes gyvuosime toliau.

Šį numerį pradedame svarbiu įvykiu. Nors Vilniaus miesto muziejaus idėja nukelia į XX amžiaus pradžią, tik dabar, artėjant 700-ajam miesto jubiliejui, atsirado erdvė, dedikuota sostinės istorijai ir jos bendruomenei. Kviečiame susipažinti, o kai muziejus atvers duris – ir apsilankyti.

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, negirdėjusį apie „Neringą“ – legendinį Vilniaus viešbutį ir restoraną. Pastarojo interjerą puošianti freska „Naglis ir Neringa“ – viršelyje. Ketverius metus trukę rekonstrukcijos darbai baigėsi, tad smalsu, kokia ta sugrįžtanti „Neringa“?

Tai, ko nebėra, – nostalgiją žadinanti tema atsispindi dviejuose žurnalo tekstuose. Prisiminėme dar neseną videosalonų bei videotekų istoriją ir sugrįžome į nedidelių privačių krautuvių laiką.

Tai – tikrai ne viskas. Po tokios žiemos norisi palinkėti vieno – atgimimo!

Naujausio numerio ieškokite Vilniuje, už jo ribų – nuo kitos savaitės. Vietų sąrašas štai čia.

Jei turite pasiūlymų ar pastabų, rašykite labas@neakivaizdinis.lt, o jei žurnalą norėtumėte platinti – partneriams@neakivaizdinis.lt.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau