Pasaulinę turizmo dieną praleisk pažindamas Vilnių

Geresnio būdo paminėti Pasaulinę turizmo dieną, nei praleisti ją eskursijose, turbūt nėra, tad  rugsėjo 28 d. Neakivaizdinis Vilnius kviečia susipažinti su mažiau žinomais objektais šiapus ir anapus geležinkelio bei aplankyti jūsų užklausose taip dažnai minimą Liepkalnio vandens saugyklą. O Vilniaus miesto turizmu besirūpinantys „Go Vilnius” visą  rugsėjo 27-29 d. savaitgalį kviečia jungtis prie dar daugiau įvairių veiklų, tarp kurių – ekskursijos pėščiomis po senamiestį, Žvėryną, Markučius, Stoties rajoną, senamiesčio kiemelius, ekskursijos dviračiais ir net plaukimas Nerim.

Liepkalnio vandens saugukla. Nuotraukos autorius Andrius Dukšta

Ekskursijoje „Vilniaus įdomybės šiapus ir anapus gelžkelio” kviečiame pakeliauti mažai pramintais takais šiapus ir anapus geležinkelio. Aplankysime Šv. Stepono gatvės įdomybes: daugiabutį su vienu pirmųjų liftų mieste, Stolypinų namą, grafo A. Tiškevičiaus pramonės kompleksą. Per apleistą dykvietę prie stoties ir pėsčiųjų tiltą persikelsime į kitą geležinkelio pusę. Apžiūrėsime aukštas dviejų kalėjimų tvoras, pasivaikščiosime po dvejas kapines su cerkvėmis. Praėję buvusius Aušros vartų šaltinius, atsidursime 1916 m. pastatytoje unikalioje Liepkalnio gatvės (buv. Aušros Vartų g.) vandenvietėje. Pasivaikščiojimą užbaigs pasakojimas apie senuosius ir naujuosius Vilniaus vandenis.

Kelionėje lydės Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius

Trukmė – apie 1,5 val.

Ekskursijos nemokamos, tačiau būtina registracija:

Rugsėjo 28 d. 11:00 Registruotis

Rugsėjo 28 d. 14:00 Registruotis

Ekskursijos partneris – Vilniaus vandenys

„Go Vilnius” siūlo galimybę pažinti Vilnių keliaujant pėsčiomis, dviračiais ir netgi plaukiant laivu 

Ar gerai pažįstate Vilniaus stoties rajoną, Žvėryną, Markučius? Ar žinote, kur sostinėje galima aptikti vaiduoklių? Visiems atviros ekskursijos, padėsiančios atsakyti į šiuos klausimus, Vilniuje vyks visą ateinantį savaitgalį. Jos – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai.

„Vaiduoklių turas“, „Nežinomo žinomo miesto istorijos“, „Stoties rajone“, „Alternatyvus turas“ – tai tik kelios teminės nemokamos ekskursijos iš dviejų dešimčių, prie kurių rugsėjo 27 – 29 dienomis galės prisijungti norintys pasijusti turistais savo mieste. Miesto apylinkes norintieji geriau pažinti kviečiami keliauti gamtoje – aplankyti Verkių rūmų bei Markučių dvarvietes. Vyks ekskursijos dviračiais ir netgi laiveliais. Už simbolinį vieno euro mokestį miestiečiai galės pasivažinėti pažintiniais turistiniais autobusais.

Markučių parkas

Išsamią programą ir registraciją į renginius galima rasti Vilniaus turizmo informacijos svetainėje.

Turizmo dienos renginius organizuoja „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Programos partneriai – Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, dviračių nuomos ir ekskursijų organizatoriai „Velo takas“, Vilniaus miesto gidai, ekskursijų autobusais organizatoriai „Senamiesčio gidas“ bei „Valandėlė”.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau