Pakviesk mamą kavos! Jaukios kavinių terasos Mamos dienai

2021 04 30 Vietos

Bundanti gamta, sprogstantys žiedai ir pamažu besiskleidžianti žaluma – lyg tyčia, Mamos diena minima gražiausiu pavasario metu. Siūlome pakviesti mamą kavos ir deserto Vilniuje – prisėsti jaukiose kavinių terasose ir kiemeliuose, pasigrožėti miesto gatvelėmis, gamta ar panoramomis. Pateikiame keletą „Neakivaizdinio Vilniaus“ rekomendacijų Mamos dienos kavai ir kelis maršrutus pasivaikščiojimui.

„Pink&Yellow“ nuotr.

Pink&Yellow terasa
Gedimino pr. 44A

Ant verslo centro „Live square“ stogo įsikūrusios kavinės „Pink&Yellow“ terasoje galima ne tik paragauti Lotynų Amerikos virtuvės patiekalų, bet ir pasigrožėti nuostabia miesto panorama. Nuo terasos atsiveria vaizdas į Gedimino prospektą, Lukiškių aikštę ir, žinoma, į Pirklių klubo bokštelį puošiančią mitinio Atlanto skulptūrą.

Daugiau informacijos

À ta santé. Vytautės Ribokaitės nuotr.

À ta santé
Ligoninės g. 7

Atsitiktinai žingsniuojant tykia Senamiesčio Ligoninės gatve, prancūziško vyno baro „À ta santé“ (liet. į sveikatą) kiemelio tikriausiai nė nepastebėsite, tačiau geru orientyru tampa viešbutis „Grotthuss“. Kiemelyje išvysite du ilgaamžius uosius ir visus garsus sugeriančią istorinę miesto sieną. Šeimininkai kviečia ragauti nedidelių gamintojų prancūzišką vyną, kuris daugiausia atkeliauja iš Patricko gimtojo Luaro regiono. Taip pat „À ta santé“ siūlo šaltų prancūziškų užkandžių – sūrio, dešrų ir paštetų.

Daugiau informacijos

Ponių laimė. AA Photography nuotr.

Ponių laimė
Stiklių g. 14/1

Miesto legenda tapusi kepyklėlė ir kavinė „Ponių laimė“, įsikūrusi už kelių žingsnių nuo viešbučio, iš tolo vilioja lankytojus maloniais kiekvieną rytą kepamais bandelių ir kruasanų aromatais. Tai – tikras desertų rojus, kuriame galėsite paskanauti ne tik prancūziškų desertų „Madame de Pompadour“ ar migdolinių orinukų, bet ir išgerti puodelį kavos ar arbatos. Prisėdus lauke smalsu apžiūrėti ne tik vis atnaujinamas kavinės lauko dekoracijas, bet ir neskubant stebėti žaviąją Stiklių gatvelę.

Daugiau informacijos

„Taste Map“. Vytautės Ribokaitės nuotr.

„Taste Map“ Sapiegų parke
Antakalnio g. 17

Įžengę į Sapiegų parką pro barokinius vartus dešinėje pastebėsite kavinę. Tai – vienas iš trijų žinomų baristų Domo ir Ievos Ivonių valdomų „Taste Map“ kavos barų. Čia paragausite ne tik pačios manufaktūros šviežiai skrudintos kavos, bet ir įvairų užkandžių bei desertų. Pasirinkite staliuką prie vartų ir pakelkite galvą aukštyn – virš jūsų pakėlusi rankas į tolumą žvelgia medžių ir vaisių deivė Pomona. Kitoje nišoje skulptorius ir architektas Giovanni Pietro Perti įkurdino gamtos pokyčių dievą Vertumną. Išgėrę kavos galite eiti pasivaikščioti po parką ir atrasti seniausią miesto liepą.

Daugiau informacijos

„Strange Love“ nuotr.

Strange Love
B. Radvilaitės g. 6B

Bernadrinų sodo pašonėje įsikūrusi kavinė „Strange Love“ jau atvėrė savo medžių apsuptą kiemelį. Čia galima išgerti kavos ar arbatos, paragauti desertų. Geriant kavą, už tvoros žaliuojantis sodas kviečia planuoti pasivaikščiojimą.

Daugiau informacijos

„Druska miltai ir vanduo“. Š. Akelaičio nuotr.

Druska miltai ir vanduo
Geležinkelio g. 3

Atgimstančiame Stoties rajone veikianti kepykla išskirtinė ne tik savo duonos ir konditerijos gaminiais, bet ir supančia atmosfera. Iš jaukios terasos matosi geležinkelio bėgiai, tad vieta patiks nostalgiško traukinių dundėjimo mylėtojams.

Kepykla ypač didžiuojasi savo rankų darbo bemiele sourdough duona, kuri kepama naudojant vos tris ingredientus: druską, miltus ir natūralų raugą.

Verkių vandens malūnas

Verkių vandens malūnas
Verkių g. 100

Į Verkius mamą pasikviesti būtina ne tik dėl gražuolio Verkių rūmų parko ir apžvalgos aikštelės, bet ir dėl jaukios, žaluma apsuptos Verkių vandens malūno restorano terasos. Šalia čiurlena į Nerį įtekantis upelis, o išgėrus kavos, įrengtais takeliais galima nusileisti per upelį ir tuneliu išlįsti Neries pakrantėje.

Daugiau informacijos

Valdovų rūmų sodo-gastrobaro nuotr.

Valdovų rūmų sodas-gastrobaras
Katedros a. 4

Šalia Valdovų rūmų, Gedimino kalno papėdėje žaliuoja renesansinis sodas, kuriame veikia gastrobaras „Valdovų sodas“. Čia papietauti ar išgerti kavos galima su nuostabiu vaizdu į Gedimino pilies bokštą.

Daugiau informacijos

Mamai – visos miesto gėlės!

Nors tradiciškai mamai dovanojame puokštę žiedų, šįkart siūlome ją pasikviesti pasivaikščiojimui Vilniaus moderno maršrutu – jame gausu sostinės architektūroje randamų plastiškų gėlių ir kitokių augalinių motyvų. Maršrutą rasite čia.

Augaliniais motyvais puoštas Antono Filipovič-Duboviko namas

Atgimstančią gamtą su mama atrasti rekomenduojame ir keliaujant maršrutu Belmonto apylinkėse. Tiesa, jis tinkamas ir mamoms bei tėčiams su mažyliais vežimėliuose. Čia galima pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – ir apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą. Maršrutą rasite čia.

Pūčkorių dvaro sodyba. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos, P. Maigio nuotr.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Vasarojantiems mieste vaikams ir paaugliams – kelionė-spėlionė Šnipiškėse ir vietos išsidūkti

Plačiau