„Once Upon a Time in Vilnius“: Vilniuje gyvenimas kaip filmas

2023 03 07 Naujienos

„Once in Vilnius“ jau kurį laiką kviečia vilniečius ir miesto svečius dalintis savo gyvenimo Vilniuje momentais išmaniojoje programėlėje. Įkeltos nuotraukos ar vaizdo įrašai pretenduoja tapti būsimo ilgametražio filmo „Once Upon a Time in Vilnius” dalimi. Siekiama sukurti unikalų filmą apie sostinę, kiekvieną vilnietį ar miesto svečią kviečiant tapti filmo personažu ir pasidalinti, ką jis veikia Vilniuje.

Programėlės ,,Once in Vilnius” medžiaga

Iš programėlės medžiagos montuos ilgametražį filmą apie Vilnių

Pasak programėlės vystytojos Živilės Diavaros, šių metų pabaigoje profesionalių režisierių komanda iš visos programėlėje patalpintos medžiagos atrinks 700 kadrų, iš kurių sumontuos filmą „Once Upon a Time in Vilnius“. Tai bus pirmas filmas šalies istorijoje, kuris turės tiek bendraautorių.

„Ne tik šventiniai momentai daro mūsų gyvenimą gražų, maži stebuklai slypi ir kasdienybėje. Apskritai visas gyvenimas yra kaip filmas, tad verta fiksuoti viską, ką veikiate, ką jaučiate. Parodykite savo išgyvenimus, emocijas, supančius žmones, jų džiaugsmus ir kasdienines veiklas”, – drąsiai kelti užfiksuotas gyvenimo akimirkas sostinėje ragina Ž. Diavara.

,,Once in Vilnius” projekto vadovė Živilė Diavara. Nuotr. ,,Once in Vilnius”

Kaip pasakoja filmo režisierius Ričardas Matačius, dažniausiai viešojoje erdvėje yra matomi ir jau atpažįstami Vilniaus senamiesčio vaizdai. Todėl su „Once in Vilnius“ programėlės pagalba tikimasi atrasti ne mažiau įspūdingų gatvelių, skverų, pastatų, ar net individualių erdvių ir kituose Vilniaus rajonuose.

„Mes Vilnių daugiausia matome kaip senamiestį, o nematome, ką žmonės veikia, kaip gyvena rajonuose, pavyzdžiui, kažkur Lazdynuose. Lazdynai yra fantastiški. Ir norisi tą sužinoti, pamatyti, išgirsti. Tad žmonėms siūlau fiksuoti gyvenimą užkampiuose, pakraščiuose, slaptose vietose, kurių turime daug. Vilnius labai įvairiapusiškas“, – pasakoja R. Matačius.

Režisierius Ričardas Matačius. Nuotr. ,,Once in Vilnius”

Diavara kuria muziką Vilniaus jubiliejaus programėlei

Viktoras Diavara, žinomas muzikos prodiuseris bei grupių „Skamp“, „Afrodelic“ bei „Kandis“ narys, ne tik sukūrė kampanijos garso takelį, bet ir dirba ties mobiliosios programėlės muzikiniais takeliais bei garso efektais, kurie netrukus pasirodys kartu su nauja „Once in Vilnius“ programėlės funkcija, leisiančia žmonėms patiems kurti savo filmus apie Vilnių.

„Vilnius unikalus ne tik vaizdais, bet ir garsais. Jei užsimerktume, apie sostinę pasakotų pravažiuojantis troleibusas, skambantys varpai, riedlentės Katedros aikštėje ar kiti atpažįstami garsai. Tad tikiuosi, kad žmonės atkreips dėmesį į savo keliamų vaizdo įrašų skambesį, patys pasakos istorijas, o gal net ir uždainuos. Norisi, kad filmas ne tik vaizdu, bet ir garsu atskleistų Vilnių”, – drąsiai kelti užfiksuotas gyvenimo akimirkas sostinėje ragina programėlės kompozitorius Viktoras Diavara.

Viktoras Diavara. Nuotr. Donato Petkevičiaus

Pirmas toks filmas Lietuvoje ar net pasaulyje 

Praeitų metų pabaigoje startavusi išmanioji programėlė „Once in Vilnius“ šiuo metu vienija daugiau nei 2000 vartotojų, jų skaičius nuolat auga. Projekto komanda tikisi, kad vilniečiai ir miesto svečiai programėlėje aktyviai dalinsis savo istorijomis, kurios nutiko Vilniuje. Komanda ragina kelti vaizdo įrašus, pasakoti ir komentuoti užfiksuotas akimirkas, parodyti ne tik miesto erdves, bet ir įvykius, emocijas ir taip atskleisti unikalų bei savitą Vilnių.

„Pasidalinkite savo realybe, tuo Vilniumi, kurį matote. Parodykime vienas kitam ir atvykstančiam dar nematytą, negirdėtą, neragautą Vilnių, juk tikrai turime kuo didžiuotis”, – skatina programėlės vystytoja Živilė Diavara.

Iš visos į programėlę įkeltos vaizdo medžiagos „Once Upon a Time in Vilnius“ filmo kūrėjai montažui tikisi atrinkti 700 kadrų. Tai bus pirmas atvejis Lietuvoje, kai ilgametražis filmas bus montuojamas vertikaliu taip vadinamu „story“ formatu ir turės tiek bendraautorių.

Programėlės ,,Once in Vilnius” medžiaga

Nemokamą programėlę ,,Once in Vilnius” į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play” ir „App Store” elektroninių parduotuvių.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite: www.onceinvilnius.com

Projektas ,,Kartą Vilniuje“ yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700” kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius”.  Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt

 

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau