Neįprasti „kaimynai“ Naujamiestyje – sniego žmonių skulptūros

2021 03 19 Vietos

Nuo rudens Naujamiestyje „apsigyveno“ du skirtingo dydžio sniego žmonės. Šių skulptūrinių objektų pora pavadinta „Nauja karta“. Tai – menininko Tomo Daukšos tęstinio, keletą metų įgyvendinamo projekto dalis. Pirmąkart maždaug 50 nedidelio dydžio sniego žmonių figūrėlių buvo galima pamatyti Vilniaus galerijoje „Artifex“ 2018 metais. Naujamiestyje stovinčius sniego žmones menininkas pristato kartu su galerija „The Rooster Gallery“.

Lauryno Skeisgielos nuotr.

Skulptūros įkūnija sniego žmonių kasdienybės situacijas ir iš užuominų skatina žiūrovą interpretuoti šių būtybių gyvenimą. „Nauja karta“ – pirmasis autoriaus darbas viešojoje erdvėje. 

„Nepaisant žaismingos, atraktyvios formos, šis projektas yra rimtas meninis tyrimas, – pasakoja T. Daukša. – Jame apsvarstoma skirtis tarp tikėjimo ir žinojimo. Mane domina momentas, kada tai, kuo tikima, tampa neabejotina. Tokio virsmo pavyzdys galėtų būti populiariose televizijos laidose ir dokumentiniuose filmuose apie mistinius, paranormalius reiškinius, įskaitant ir tuos pačius sniego žmones, pateikiami su jais susidūrusių žmonių liudijimai. Tačiau galiausiai ši priešprieša tarp tikro ir netikro praranda aktualumą ir svarbiausiu tampa pats objektas bei jo kuriamas pasakojimas.”

Lauryno Skeisgielos nuotr.

Kur? Algirdo g. skveras, šalia „Oslo namų“

Daugiau projekto „Kuriu Vilnių“ darbų galite rasti šiame žemėlapyje.

Skaidrė 17

Vienos gatvės istorija. Žaliuojantis Vasaryno daugkiemis

Plačiau