Neakivaizdinis Vilnius nominuotas Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimui

2019 12 19 Naujienos

Lietuvos turizmo oskarais pramintų „Turizmo sėkmingiausiųjų“ 2019-ųjų nominantų sąraše – ir „Neakivaizdinis Vilnius“. Alternatyvų sostinės pažinimą skatinanti platforma tapo viena iš trijų nominantų kategorijoje „Sėkmingiausia 2019 metų turizmo iniciatyva/projektas Lietuvoje“.

Šių metų balandžio viduryje startavusi iniciatyva jau spėjo suburti nemažą Vilniaus entuziastų bendruomenę, žmones iš kitų Lietuvos miestų paskatino sostinę atrasti naujai, pasidomėti ne tik žinomais objektais, bet ir ne ką mažiau įspūdinga miesto rajonų istorija. Per beveik devynis gyvavimo mėnesius surengė daugiau nei 100 ekskursijų, išleido keturis sezoninio žurnalo numerius, platinamus visoje Lietuvoje,  pasiūlė 29 teminius maršrutus savarankiškam Vilniaus miesto pažinimui.

Neakivaizdinio Vilniaus maršrutas. S. Žiūros nuotr.

„Labai džiaugiamės, kad iniciatyva tapo savotišku pačių vilniečių „judėjimu“ alternatyviam ir gilesniam Vilniaus pažinimui, o taip pat sukėlė kitų Lietuvos miestų gyventojų susidomėjimą atrasti Vilnių iš naujo ir pažvelgti į jį kitaip. Mūsų tikslas šia iniciatyva parodyti, kad Vilnius – tai ne tik Gedimino pilis ir senamiestis bendrąja prasme, jis kur kas didesnis. Vilniuje susipina įvairios kultūros, gausu neatrastų erdvių ir įdomių vietų, nuolat vyksta įdomiausi ir netikėčiausi renginiai bei įvykiai, gyvena ir kuria talentingi žmonės. Tai daug miestų ir patirčių viename mieste.“ – teigia Sonata Griškienė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė.

Kviečiame už „Neakivaizdinį Vilnių“ atiduoti savo balsą čia. Balsavimas vyksta iki 2020 sausio 15 d.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau