„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia jungtis prie virtualaus gimtadienio

2020 04 15 Naujienos

Lygiai prieš metus startavo alternatyvaus Vilniaus pažinimo iniciatyva „Neakivaizdinis Vilnius“ ir pirmą kartą pakvietėme žmones iš visos Lietuvos savo sostinę pamatyti naujai. Pasiūlėme daugiau nei trisdešimt maršrutų, kurie paskatino pasidomėti ne tik žinomais objektais, bet ir ne ką mažiau įspūdinga miesto rajonų istorija, pažvelgti į Vilnių per meno, muzikos, literatūros prizmę. Įvairius Lietuvos miestus pasiekė penki „Neakivaizdinio Vilniaus“ žurnalo numeriai, pilni pasakojimų apie mažiau girdėtas Vilniaus vietas, renginius ir asmenybes, o sausį savo rankose jau laikėme ir Sėkmingiausio metų turizmo projekto Lietuvoje apdovanojimą. Šiandien švenčiame pirmąjį savo gimtadienį ir, nors negalime kviesti keliauti po Vilnių, siūlome prisijungti prie virtualių gimtadienio veiklų.

„Šis projektas – tarsi įdomusis miesto turizmo istorijų metraštis. Vos per metus „Neakivaizdiniam Vilniui“ pavyko papasakoti labai daug įvairių istorijų ir nustebinti ne tik miesto svečius, bet ir pačius vilniečius. Iniciatyvos reikšmę patvirtina ir tai, kad net dabar, kai turizmo srityje štilis, „Neakivaizdinis Vilnius“ nepritrūksta pasakojimų ir naujienų apie virtualias veikas, kurių pagalba sostinę pažinti galima neišeinant iš namų.“ – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas. S. Žiūros nuotr.

Pasitikrink žinias apie Vilnių

Kiekvienoms studijoms priklauso žinių patikrinimas, todėl pasibaigus pirmiesiems alternatyvaus Vilniaus studijų metams, kviečiame laikyti egzaminą. Jame – penkiolika klausimų apie sostinės vietas, objektus ir istoriją bei galimybė gauti vardinį, išlaikytą egzaminą žymintį diplomą. Egzaminą laikyti galima čia.

Virtuali ekskursija

„Neakivaizdinio Vilniaus“ šventinių ekskursijų planai nukelti vėlesniam laikui, tačiau keliauti siūlome virtualiai. Balandžio 18 d. (šeštadienį) 12 val. kviesime galima dalyvauti virtualioje ekskursijoje po Aukštutinę ir Žemutinę Vilniaus pilis, kuri tiesiogiai bus transliuojama „Neakivaizdinio Vilniaus“ „Facebook“ paskyroje. Nuo pat pradžių stengėmės atskleisti mažiau žinomas puses miesto, kurį dažnai laikome puikiai pažįstamu. Tokia ir ši ekskursija – įdomi kelionė po pažįstamas vietas ir jas supančios netikėtos istorijos bei mažiau girdėti faktai.

„Virtualios ekskursijos metu pasivaikščiosime po teritoriją, nuo kurios prasidėjo ir augo Vilnius. Aplankysime ir pakalbėsime apie Gedimino pilį, Katedrą, Valdovų rūmus ir kitus teritorijoje esančius, ar buvusius statinius. Išnaudosime virtualumo privalumus – galėsime  palyginti, kaip viskas atrodo dabar ir kaip atrodė anksčiau. Galėsime nusikelti į XX a. pradžią ir užeiti į Gedimino pilyje atidarytą kavinę. Tada persikelti į XX a. vidurį ir praeiti tuneliu kiaurai Gedimino kalną.“ – apie ekskursiją  pasakoja ją vesiantis gidas Andrius Pavelko, kuriam tiesioginės transliacijos metu bus galima užduoti klausimus.

Kovą Katedros aikštėje atidengtas Aukštutinės ir Žemutinės pilių modelis. S. Žiūros nuotr.

Prisidėk prie bendruomenės nuotraukų albumo

Metų veiklą kviečiame pamatuoti įspūdžiais ir pačių miesto tyrinėtojų užfiksuotais kadrais. Gimtadienio proga, mūsų „Facebook“ paskyroje visa sostinės tyrinėtojų bendruomenė kviečiama kartu sukurti „Neakivaizdinio Vilniaus“ metų albumą – dalintis įvairiapusį Vilnių atspindinčiomis nuotraukomis, kurias užfiksavo „Neakivaizdinio Vilniaus“ ekskursijų ar savarankiškų pasivaikščiojimų metu, pridėti geriausius įspūdžius ir tai, ką įdomiausio šiemet sužinojo apie sostinę bei laimėti specialių gimtadienio dovanų. Nuotraukomis dalintis galima čia.

Informaciją apie nuotolinį Vilniaus pažinimą rasite čia.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau