„Neakivaizdinis Vilnius“ auga: tyrinėti miestą kviečia ir anglų kalba

2023 09 26 Naujienos

Nuo šiol daugiau nei 100 maršrutų po Vilnių, taip pat rekomendacijos, kur pramogauti, pavalgyti, kokius muziejus aplankyti, kur rasti žaliąsias miesto erdves – ir anglų kalba mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ bei angliškai papildytoje svetainėje http://neakivaizdinisvilnius.lt/en/

 

Nuotr. S. Žiūros

,,Šie šventiniai Vilniaus metai, kai sostinė yra ryškiai matoma visame pasaulyje, yra puiki proga praplėsti miesto tyrinėtojų gretas ir padovanoti jiems naują įrankį mažiau atrastoms istorijoms ir erdvėms atrakinti. Pastaruoju metu mūsų dažnai teiravosi, kada turėsime informaciją anglų kalba, kad ja būtų galima pasidalinti su Vilniuje gyvenančiais užsieniečiais bei miesto svečiais, todėl nusprendėme atliepti šį poreikį,“ naujieną pristato projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Vilniuje šiuo metu gyvena apie 30 tūkst. užsieniečių. Nuotr. Gabriel Khiterer

Angliškoje mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ bei svetainėje  patalpinti visi per ketverius metus sukurti teminiai maršrutai, rajonų studijos, dviračių bei viešojo transporto maršrutai, rubrika „Po paskaitų“. Ją sudaro patarimai ir idėjos, kaip leisti laisvalaikį po miesto pažinimo turų nuolat atnaujinami gurmaniškų vietų, kultūros įstaigų, žaliųjų erdvių, apsipirkimo, pramogų taškai. Kartu su informacija minėtose platformose pateikta ir šimtai nuotraukų, žemėlapių.

Svetainėje šiuo metu jau galima rasti leidinius anglų kalba „UNESCO Vilniaus istorinis centras”, žaidimas-žemėlapis „Vilnius vaikams”, „Skanus Vilnius”. Ateityje į anglų kalbą planuojama išversti ir kitus populiariausius leidinius, taip pat maršrutų audio įrašus.

Nuotr. S. Žiūros

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informacija anglų kalba labiausiai skirta tiems, kurie Vilniuje vieši ne pirmą kartą ir miestą jau pažįsta yra aplankę TOP objektus, išbandę  populiarias patirtis ir ieško būdų giliau pažinti sostinę, jos istorijos, kultūros sluoksnius, nori atrasti vietinių mėgiamas vietas, pasivaikščiojimų takus. Tarp didžiausio populiarumo sulaukusių šių metų „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutų  – „Vilniaus gatvės menas”, „Atvirų kiemelių istorijos, „Siauriausių gatvelių labirintais, „Ukrainos istorijos atspindžiai”,  „Istorinės miesto kavinės.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ komanda tikisi, kad programėlė ir svetainė anglų kalba  bus aktuali pirmiausia Vilniuje gyvenantiems užsieniečiams (ambasadų darbuotojams, tarptautinio verslo atstovams, mainų programų studentams, kt.), kurių sostinėje yra apie 30 tūkst., turistams iš užsienio, galiausiai – užsienio lietuviams, norintiems pakviesti į Vilnių savo draugus ir pažįstamus.

Susipažinti su alternatyvių miesto patirčių platforma anglų kalba galima čia

„Neakivaizdinis Vilnius“ – Vilniaus miesto savivaldybės alternatyvaus Vilniaus pažinimo projektas, skatinantis tyrinėti miestą pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu nemokamais teminiais maršrutais bei rajonų studijomis svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt, mobilioje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ (Google Play arba Apple Store), žurnale „Neakivaizdinis Vilnius“, socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau