Naujausias „Neakivaizdinio Vilniaus“ numeris kviečia patirti lėtą laiką

2021 09 22 Naujienos

Už lango – šermukšnių raudonis, o mintyse dar blykčioja praėjusios vasaros atspindžiai. Sudėtingų sprendimų ir ugninių emocijų metas. Tikimės, kad rudenį pavyks atgauti prarastą ramybės dažnį ir pasitikti jį šviesiomis mintimis – skaitant, tyrinėjant, vaikštinėjant, klausantis miesto alsavimo. Tam nereikia ieškoti laiko, o tiesiog jį prisijaukinti, leisti sau daugiau būti. Apie lėto laiko patyrimą – ir šis žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numeris.

Pirmiausia pasivaikščiosime po naujas Vilniaus erdves – Reformatų sodą, Šnipiškių ežerėlius, Amatų skverą. Taip pat aplankysime senuosius Vilniaus malūnus – išlikusieji dar švelniai kalbina vėją ir vandenį ir tikisi būti atrasti, žingsniais ir žvilgsniais paglostyti.

Vėliau ateis laikas intriguojančioms istorijoms: apie Lukiškių kalėjimo praeitį, termofikacinę elektrinę nr. 2, dar neakivaizdžiai vadinamą „Vilniaus Monstru“, ir apie tarpukaryje virusias aistras dėl A. Mickevičiaus paminklo, kurios pasirodys atpažįstamos ir šiomis dienomis. Mintimis apie miesto artumą, jo garsus ir muziką dalinsis du Vilniaus šv. Kristoforo laureatai – Julius Sasnauskas ir Marta Finkelštein.

Dar viena galimybė sustabdyti laiką – išbandyti lėtąją virtuvę. Jūsų lauks kankinamai malonus valgio gaminimas su ekskursais į gastronominę Vilniaus praeitį. Receptai nesudėtingi, bet su jais reikia elgtis pagarbiai.

Jau drąsiau kviečia renginiai ir festivaliai – visa tai, kas džiugina širdį ir sielą belaikiame formate. Na, o žurnalo pabaigoje lauks premjera – komiksas „Vilnios atspindžiai“, pirmoji jo serija.

Žurnalas platinamas nemokamai, platinimo vietų sąrašą bei elektroninę žurnalo versiją rasite čia. Visose vietose Vilniuje žurnalą rasite nuo ketvirtadienio (09.23), o kituose Lietuvos miestuose – kitą savaitę.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau