„Naujasis Baltijos šokis“ atskleidžia dalį programos ir kviečia susitikti Knygų mugėje

2022 02 24 NaujienosRenginiai

Svarbiausi šokio pasaulio vardai, sugrįžimas į didžiąsias scenas ir gyvenimo spalvų prisotinti spektakliai – toks laukia šiųmetis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.  Festivalis žiūrovus džiugins visą pavasarį – nuo kovo 25 iki gegužės 25 d. kviesdamas į šokio spektaklius didžiųjų Vilniaus teatrų scenose ir viešosiose erdvėse.

„Šiaurės Korėjos šokis“. JM Chabot nuotr.

„Po dviejų metų eksperimentų siekiant apžaisti pandemijos padiktuotas sąlygas, festivalis sugrįžta su solidžia programa, kurioje ne tik išskirtiniai vardai, bet ir aštrūs klausimai, idėjos.  Šiaurės ir Pietų Korėjų šokio raida, Vakarų Afrikos šalių jaunųjų šokio talentų įvairovė, meilės, lyties, politinių konfrontacijų, klimato kaitos ir kiti egzistenciniai klausimai – programa pulsuoja gyvenimiškomis temomis,“ – teigia festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Atskleisti pirmieji programos dalyviai

Festivalio gerbėjai jau žino, kad „Naująjį Baltijos šokį“ kovo 25 d. atidarys Dimitris Papaioannou – bilietai į naujausią graikų scenos meno genijaus spektaklį „Transverse Orientation“ buvo iššluoti dar gruodį. Šiandien organizatoriai atskleidžia dar tris festivalyje pasirodysiančias šokio žvaigždes.

„Siguifin“. Laurent Philippe nuotr.

Balandžio 12-13 d. pasirodys viena ryškiausių Pietų Korėjos šokio pasaulio asmenybių – choreografė Eun-Me Ahn. Ji pristatys spektaklį „Šiaurės Korėjos šokis“, kuriame analizuojami neperžengiamos sienos atskirtų Šiaurės ir Pietų Korėjų šokiai, jų šaknų panašumai ir šiandieniniai skirtumai. Balandžio 14-15 d. į festivalį sugrįš Šveicarijoje kurianti lietuvių šokio menininkė Anna-Marija Adomaitytė su nauju spektakliu „Pas de deux“, kurį „Aerowaves“ šokio tinklas praėjusiais metais išrinko vienu geriausių jaunųjų kūrėjų darbų Europoje. „Pas de deux“ – dviejų žmonių pasipriešinimas prieš juos supančią heteronormatyvią meilę. Gegužės 4-5 d. festivalyje pasirodys Amala Dianor. Iš Prancūzijos atvykstantis menininkas pristatys spektaklį „Siguifin“, sukurtą bendradarbiaujant su dar trimis skirtingose Afrikos šalyse kuriančiais choreografais. Jo centre – Senegalo, Malio, Burkina Faso jaunieji šokio talentai, gatvės kultūra, Afrikos žemyno spalvos ir į šiuolaikinį šokį įpinti tradicinių šokių judesiai.

„Pas de deux“. Spektaklio autorių nuotr.

Žiūrovų lauks ir Knygų mugėje

Artimą pažintį su programa „Naujojo Baltijos šokio“ komanda žada Vilniaus knygų mugės metu – festivalio stendas lauks 3-ioje salėje. Vasario 24-27 d. jame bus galima sužinoti daugiau informacijos apie atvykstančius kūrėjus ir jų spektaklius bei pirmiesiems įsigyti bilietus. Vasario 25 d. šiuolaikinio šokio gerbėjai taip pat laukiami knygos „Šiuolaikinio šokio vadovas“ pristatyme ir susitikime su jos autoriumi – prancūzų šokio kritiku, žurnalistu Philippe Noisette. Tą pačią dieną Lietuvos šokio informacijos centro ir „Naujojo Baltijos šokio“ vadovė Gintarė Masteikaitė dalyvaus drauge su Architektūros fondu rengiamoje diskusijoje „Pasakojimai, kuriantys miestą“, kurioje bus kalbama apie meno reiškinių ir miesto erdvių bei procesų ryšius.

„Naujasis Baltijos šokis“ Knygų mugėje. Organizatorių nuotr.

Visa informacija apie „Naująjį Baltijos šokį“ – www.newbalticdance.lt. Bilietus platina bilietai.lt. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Dalis festivalio renginių pristatomi kartu su tarptautiniais šokio tinklais „Aerowaves“ ir „Big Pulse Dance“, projektu „Perform Europe“.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau