Naujas maršrutas: Vilnius ir Japonija – artimesni, nei manėte

2020 08 25 MaršrutaiNaujienos

Iš pirmo žvilgsnio, Vilnius ir Japonija – tolimi kraštai, kuriuos skiria ne tik tūkstančiai kilometrų, bet ir begalė kultūrinių skirtumų. Tačiau nustebsite sužinoję, kad Japoniją žyminčių vietų ir objektų Vilniuje turime ne vieną, o mūsų šalis siejantys ryšiai – glaudesni, nei galėjote pagalvoti. Šį savaitgalį organizuojamas paskutinis Atostogų Vilniuje savaitgalis, šįkart – dedikuotas Japonijai. Tad „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia keliauti pažintiniu maršrutu, leisiančiu naujai pamatyti mūsų sostinės ir tolimosios Japonijos sąsajas.

Japoniškas sodas Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose

Keliaudami „Japoniško Vilniaus“ maršrutu atrasite bene žymiausio čia gyvenusio japono įamžinimą, sužinosite, kas bendro  tarp Japonijos ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro bei atrasite vidinę ramybę vaikštinėdami japoniškuose soduose, kurių Vilniuje – net du.

Vienuolika maršruto stotelių išsidėsčiusios po visą miestą, tad ir maršruto trukmė priklausys tik nuo jūsų – galbūt dieną skirsite nagrinėti Čijunės Sugiharos istorijai, o gal meditacijai japoniškame sode arba manga komiksų skaitymui japoniškų leidinių bibliotekoje?

Maršrutą rasite ČIA.

Vienas iš dviejų Vilniuje esančių paminktų Čijunei Sugiharai

Japoniško savaitgalio renginiai

Rugpjūčio 28-30 d. japoniškos kultūros gerbėjų laukia gausybė renginių Vilniuje – japoniška muzika, įspūdingųjų kimono ir Japonijos kovos menų pristatymai, arbatos gėrimo ceremonijos, ekskursijos, nemokamos vaidybinių ir animacinių filmų peržiūros, ikebanos ir japonų kalbos pamokos. Visą programą rasite ČIA.

Primename, kad visų renginių metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau