Naujas maršrutas leis geriau pažinti Pašilaičius

2020 07 10 MaršrutaiNaujienos

„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą – šįkart kviečia pasivaikščioti po Pašilaičių gyvenamąjį rajoną.

Ten, kur šiuo metu plyti Pašilaičiai, dar XX a. 9 deš. pradžioje buvo Pašilaičių, Pavilionių kaimai. Dar ir šiandien Pašilaičių centre galima išvysti dvi išlikusias tuopų alėjas, žyminčias buvusio Pašilaičių kaimo kelių trajektoriją.

Laiptuoto silueto namai Pašilaičiuose.

Šiuolaikiniai Pašilaičiai – „perestroikos“ ir pirmųjų nepriklausomybės dešimtmečių kūdikis. Pirmieji namai Pašilaičių kaimo laukuose iškilo 1986 m. pavasarį. Rajoną projektavo K. Balėnas, G. Balėnienė, D. Ruseckas, A. Leckienė, S. Garuckas ir kiti.

Tai buvo visai kitoks gyvenamasis rajonas nei ankstesni. Pašilaičiuose pirmą kartą pastatyti laiptuoti stambiaplokščiai namai: į mikrorajonų centrus nukreipti devynaukščiai, o pakraščiuose namų laiptinės žemėja iki penkių ar net trijų aukštų.

Pašilaičių garažų masyvą kadaise sudarė daugiau nei 5500 metalinių garažų.

Jei teko keliauti per Pašilaičius, turbūt pastebėjote jų skiriamuoju ženklu tapusius ir žemėlapyje aiškiai matomus tris mikrorajonus išdėstytus žiedinių gatvių viduje. Šioms žiedinėms gatvėms suteikti lietuvių deivių vardai – Žemynos, Medeinos ir Gabijos.

Maždaug 4,5 km siekiantis kelionės Pašilaičiais maršrutas leis sužinoti, kuo jie išsiskiria iš kitų Vilniaus rajonų, kaip atrodo XX a. 10 deš. pastatytas tuomet vakarietiškiausias sostinės prekybos centras ir pamatyti, kuriame sporto aikštyne nufilmuoti rajoną išgarsinusio grupės SEL vaizdo klipo „Kiemas“ kadrai.

Maršrutą rasite čia, o popierinę jo versiją nemokamai galite pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau