Naujas maršrutas – įkvėptas „Vilniaus pokerio“

2020 01 25 MaršrutaiNaujienos

Vilniaus gimtadienio proga „Neakivaizdinis Vilnius“ drauge su festivaliu „Muzika erdvėje“ pristato naują maršrutą, įkvėptą vieno ryškiausių Lietuvos postmodernizmo kūrinių – Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerio“.

Kokį Vilnių matė „Vilniaus pokerio“ veikėjas Vytautas Vargalys turbūt įsivaizdavo kiekvienas, skaitęs šį romaną. O kaip šis pasaulėvaizdis įkvepia ir apie ką verčia susimąstyti šiandienos Vilniaus gyventoją? 2018-ųjų festivalio „Muzika erdvėje“ metu, šeši jauni lietuvių kompozitoriai savo interpretacijas nusprendė išreikšti šiuolaikinės muzikos kūriniais, sukurtais specialiai knygoje paminėtoms sostinės vietoms, o teatralizuota ekskursija dalyviams leido kūrinius išgirsti gyvai.

Šiandien Ričardo Gavelio gerbėjai ir tie, kurie Vilnių nori pamatyti per muziką, turi galimybę „Vilniaus pokerio“ maršrutu keliauti savarankiškai  – tereikia telefono ir ausinių. Trumpo pasivaikščiojimo trukmės maršrutą sudaro penkios stotelės, išsidėsčiusios Vilniaus centre ir penki jaunųjų Lietuvos kompozitorių muzikos kūriniai. Tai – Vygintas Kisevičius, Matas Drukteinis, Mantautas Krukauskas, Marius Salynas, Julius Aglinskas ir Agnė Matulevičiūtė. Be muzikos įrašų, prie kiekvienos elektroninio maršruto stotelės pateiktos „Vilniaus pokerio“ citatos ir jų įkvėptų kompozitorių apmąstymai. Keliaujant maršrutu rekomenduojama bent trumpam stabtelti ir keletą minučių su muzika praleisti erdvėje, kuriai ji sukurta.

Naująjį maršrutą rasite čia. Daugiau informacijos apie festivalį – „Muzika erdvėje” Facebook paskyroje.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau