Naujame projekte menininkai tyrinėja Naująją Vilnią

2021 01 07 Naujienos

Neseniai duris atvėrusi kultūros erdvė „Dūmų fabrikas“ pristato projektą „Vieta ir laikas: Naujoji Vilnia“. Projektas siekia meninėmis priemonėmis atlikti ir pristatyti vietos kultūrinį tyrimą, atkreipti visuomenės dėmesį į autentišką, tačiau užmirštą ir socialinėmis dogmomis pažymėtą Vilniaus rajoną, kuriame fiksuojamas didžiausias etninių mažumų skaičius. Naujoji Vilnia nuo seno garsėja savo gamtiniu atotrūkiu, išraiškingu reljefu ir peizažų įvairove.

Dalyvauti projekte, kurio metu numatyta įgyvendinti meninį vietos tyrimą, pakviesti septyni aktyviai veikiantys, žinomi jaunesnės kartos menininkai, fotografai, atminties, vietos ir socialinių temų tyrinėtojai ir siekiama savitai pažvelgti į autentišką, tačiau užmirštą ir socialinėmis dogmomis pažymėtą Vilniaus rajoną, kuris, vaduodamasis iš primetamų nuostatų, pastaruoju metu vis labiau traukia jaunesnių miestiečių dėmesį. Siekiant atkurti laisvą, kūrybingą ir nedogmatišką vietos laikyseną, pasitelkiamas autentiškas menininkų žvilgsnis. Kiekvienam projekto dalyviui suteikiama laisvė pasirinkti savitą tyrimo metodą ir prieigą, atsižvelgiant į asmeniškai vykdomos meninės veikos pobūdį ir vyraujančias kūrybos temas.

Projekto pradžioje, bendradarbiaujant su Naujosios Vilnios bendruomenės forumu, dalyviams pravesta edukacinė ekskursiją, taip pat surengta susitikimų, kurių metu dalyviai buvo supažindinti su vietos istorija, kultūriniais objektais, socialiniais rajono aspektais, problemomis ir ateities perspektyva.

Projekto rezultatai prieinami portale – www.naujavilnia.lt, o karantinui pasibaigus bus galima gyvai pamatyti Dūmų fabrike įrengtoje ekpozicijoje. Čia taip pat galėsite pasiimti projekto metu pagamintų Zinų bei žemėlapių su maršrutais po Naująją Vilnią.

Projektą organizuoja: Greta Zakarevičienė (Dūmų fabrikas)
Kuruoja: Dovilė Dagienė (Vilniaus fotografijos meno centras „7:14“)
Remia: Lietuvos kultūros taryba

Dalyviai: Menininkė, fotografė Lina Albrikienė, menininkė, fotografė Rūta Kiškytė, menininkė, fotografė Dovilė Dagienė, žurnalistė, garso menininkė Marielle Vitureau, menininkas, fotografas Klausas Leo Richteris, fotografas Tadas Kazakevičius ir fotografas, fotožurnalistas Artūras Morozovas.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau