Naujame maršrute – gaivinantis pasivaikščiojimas Vilnelės krantais ir devynių tiltų istorijos

2021 07 23 MaršrutaiNaujienos

Medžių pavėsis, vėsinančios Vilnelės čiurlenimas ir pasivaikščiojimas romantiškiausiame sostinės rajone – visa tai sutelpa naujame „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrute „Devyni Vilnios tiltai“. Karštam vasaros savaitgaliui tobulai tinkantis maršrutas veda per ir pro devynis Vilnios tiltus, kviečia įdėmiau įsižiūrėti į pažįstamas vietas ir atrasti netikėtas slaptavietes.

Dėl svarbiausio miesto malūno, dėl druskos gabenimo trakto iš Rytų medinis tiltas dabartinio Užupio tilto vietoje žinomas nuo Vilniaus gynybinės sienos statybų XVI a. pr. V. Ribokaitės nuotr.

Monmartro tiltelis. V. Ribokaitės nuotr.

Vilnia davė vardą miestui, gynė jį nuo bloga menančiųjų, suko jo verslus ir amatus. Tačiau Vilnia ir tvino, griovė, nešė, kėlė pavojus bei kūrė iššūkius. Užtvankos, akmens krantinės, tiltai ją tarsi suglumino ir prijaukino. Jau antrą šimtmetį ji yra puiki laisvalaikio, smagių pramogų, vaikų žaidimo ir brangaus laiko su šeima palydovė.

Seniausias iš trijų solidžiausių Užupio tiltų – Bernardinų. V. Ribokaitės nuotr.

Dabartinės Nyderlandų karališkosios rezidencijos vietoje vaikė Bajorų klubas. V. Ribokaitės nuotr.

Jos krantuose dinamiškai keičiasi tanki žaluma, jaukios pasėdėti pakrantės ir turtingas istorijų mūras. Keliaudami maršrutu, tarsi žemuoges ant smilgos ant Vilnios vagos suversime Sereikiškių parko žalumą, Bernardinų sodų pramogas, Užupio žavesio paslaptis ir Paupio permainų potyrius.

Maršrutą rasite ČIA.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau