Naujame maršrute – „Černobylio” išgarsintos Fabijoniškės

2020 02 04 MaršrutaiNaujienos

2019 m. apie Fabijoniškes sužinojo visas pasaulis – populiarumo rekordus viršijusio serialo „Černobylis“ kūrėjai būtent šiame Vilniaus rajone pasitelkę kiną nusprendė atkurti 1986-ųjų energetikų miestą Pripetę. Nors patys fabijoniškiečiai faktą, kad jų rajonas išgarsėjo būtent taip, vertina įvairiai, niekas nepaneigs, kad tai tapo puikiu akstinu gilintis ne tik į serialo užkulisius, bet ir bendrai į šios Vilniaus vietovės praeitį – o ji tikrai nėra nuobodi, priešingai nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Štai prie istoriškai svarbios Ukmergės gatvės iki mūsų dienų išliko senasis Fabijoniškių kaimelis, po blokinę rajono dalį smagiausia keliauti mintyse prisimenant satyrinius čia gyvenančio Juozo Erlicko kūrinius, o gretimame Visorių miške neabejotinai rasite ir įkvėpimo šaltinių iš gamtos, ir istorinių simbolių.  Maršrutas prasideda ir baigiasi prie viešojo transporto stotelių, kurias jungia 53 ir 56 maršruto autobusai, važiuojantys iš miesto centro. Turintys papildomas dvi valandas nesuklys į kuprinę įsidėję maudymosi reikmenis – maršrutas veda pro šviežutėlį Fabijoniškių baseiną.

Elektroninį Fabijoniškių maršrutą rasite čia, o popierinį – Turizmo informacijos centruose.

Ekskursija po rajoną – jau šeštadienį

Tai trumpa, tačiau turininga „ekspedicija“ po vieną jauniausių sovietinių Vilniaus gyvenamųjų rajonų. Fabijoniškės ypatingos tuo, kad čia yra išlikęs ir gilesnis kultūrinis sluoksnis, o tiksliau, aukštų namų ir magistralinės gatvės apsuptas kaimas, kuriame iki šiol rasime daržų ir vaismedžių. Vėliau pristatome, kokią ateitį XX a. 9 dešimtmetyje rajonui numatė jo projektuotojai, kuo jis skiriasi nuo Šeškinės ar Žirmūnų. Antroji ekskursijos dalis atveria įdomiausius faktus apie tai, kodėl HBO mini serialo „Černobylis“ kūrėjai pasirinko Lietuvą, Vilnių ir Fabijoniškes, o pasitelkus stop-kadrus aplankomos vietos, įspūdingai atsispindinčios seriale.

Ekskursija vyksta vasario 8 d. 16.00
Trukmė – 1 val. 20 min.
Veda – gidas Albertas Kazlauskas
Ekskursija nemokama, tačiau būtina registracija.
Susitikimo vieta bus atsiųsta el.paštu užsiregistravusiems

 

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau