Nauja paroda Energetikos ir technikos muziejuje: Petro Lincevičiaus „Laiko skaičiavimas rožiniu smėliu“

2022 04 05 NaujienosRenginiai

Šiandien, balandžio 5 d., Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma Petro Lincevičiaus paroda „Laiko skaičiavimas rožiniu smėliu“. Nuo 2015-ųjų, kai buvo išrinktas geriausiu meno mugės „ArtVilnius“ jaunuoju menininku, jo kūriniai pildo MO muziejaus, Luciano Benettono, „Abu Dhabi ArtHub“ ir kitas privačias bei visuomenines kolekcijas.

P. Lincevičiaus darbas „Nevermore“ („Niekada daugiau“), organizatorių nuotr.

„Tolygi smėlio srovelė laikrodyje srūva pro siaurą stiklinę angą. Kauburėlis didėja, užpildydamas apatinę laikrodžio dalį. Smėlio grūdeliams krintant, girdisi lengvas ir švelnus šiugždėjimas, nors iš tikrųjų tai – laiko girnų girgždesio išdava. Esu tarp jų, kaip ir visa, kas aplink. Šio girgždesio garso bangos įsirėžia į aplinką ir žmones, nutrina paviršius, suraukšlėja odas, atima spalvas iš akių. Tačiau ausys pagauna tik švelnų smėlio dalelių šiugždėjimą, kaip ir akys nemato skirtumo tarp atskirų smėlio kruopelių, kurios pro mikroskopą atrodo kaip įvairiausių ryškių spalvų ir formų skulptūriniai objektai“, – apie parodą kalba P. Lincevičius.

Petras Lincevičius, organizatorių nuotr.

„Šis mano laikrodis pripildytas rožinės spalvos smėlio. Suskaičiuoja jis 15 minučių, kol smėlis subyra iš viršutinės dalies į apatinę. Juo naudojuosi, kai tapau ar dirbu studijoje. Tai padeda efektyvinti laiką, nors man įdomu žaisti smėlio laikrodžio srovelės tėkme – paverčiu ir srovelė bėga greičiau, vartau aukštyn žemyn, sukratau ir vėl ramiai pastatau į jo vietą ant darbo stalo šalia apskaldyto titnago, kurį radau Šilavote bevaikščiodamas ant žemyninės kopos.

Vartydamas laikrodį jaučiuosi lyg erzinčiau patį Laiką, esantį uždarame stikliniame inde. (…) šiuose paveiksluose susipina asmeninės aplinkos, istorijos, pasakojimų, spalvų nuotrupos ir atplaišėlės, kurios šiugždėdamos viena į kitą ir įsimaišydamos į smėlio laikrodžio srovę susilieja ir paskęsta rožinės spalvos kauburėlyje.“

Paveikslas procese, organizatorių nuotr.

P. Lincevičius (g. 1990) – jaunosios kartos tapytojas, gimęs Marijampolėje ir studijavęs Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu jis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto lektorius, Šilavoto plenero organizatorius, Šilavoto interdisciplininio centro įkūrėjas ir vadovas.

Paroda veiks balandžio 5–gegužės 30 dienomis.

Parodos atidarymas – balandžio 5 d. (antradienį), 17 val.

Įėjimas į parodos atidarymą – laisvas. Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą. 

Daugiau: www.etm.lt

 

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau