Nacionalinis dailės muziejus kviečia spalvinti Vilniaus istoriją

2021 02 23 Naujienos

Jau keletą metų iš eilės Lietuvos nacionalinis dailės muziejus leidžia interaktyvių spalvinimo knygų seriją „Spalvink Vilnių“ apie Vilniaus įkūrimą, istoriją, vilniečių gyvenimą, architektūrą ir įdomybes. Šioje serijoje 2019–2021 m. pasirodė „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“, „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas“ ir „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos“.

Knygos skirtos ir vaikams, ir suaugusiesiems. Jas galima ir skaityti, ir spalvinti. Šių knygų išskirtinumas yra tai, kad spalvinimui siūlomi paveikslai buvo atrinkti iš Lietuvos muziejų rinkinių, kurie viešinami Lietuvos muziejų kolekcijų portale www.limis.lt. Taigi spalvinimo knygų skaitytojai ne tik atranda įdomių faktų apie Vilniaus miesto istoriją, bet ir susipažįsta su tapybos ir grafikos darbais, kuriuos per šimtmečius sukūrė Vilnių mylėję, čia gyvenę ir dirbę įvairių tautybių dailininkai: Juozapas Kamarauskas, Pranciškus Smuglevičius, Jonas Rustemas, Marcelinas Januševičius, Ivanas Trutnevas, Juozapas Ozemblovskis, Kanutas Ruseckas, Petras Kalpokas ir kt. Prie kiekvieno paveikslo yra nurodytas QR kodas, kurį nuskenavę spalvintojai nukreipiami į portalą www.limis.lt, kur galima pamatyti, kaip atrodo originalus paveikslo vaizdas.

Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Vidiniuose knygos „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas“ puslapiuose sudarytojai paruošė dovaną – erdvinio atviruko su Arkikatedros vaizdu maketą, kurį galima išsikirpti ir išsilankstyti. Panaši staigmena laukia ir knygos „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos“ skaitytojų: išsikirpus jos vidinius puslapius galima pasigaminti atviruką su žymiausių Vilniaus pastatų miniatiūromis.

Knygų „Spalvink Vilnių“ serija turi savo atitikmenį internete – interaktyvią knygą-žaidimą. Čia galima ne tik rasti visų knygučių tekstus, vaizdus, bet ir juos spalvinti internetine spalvinimo programa, dėlioti dėliones ir žaisti atminties žaidimą.

Nuspalvintus vaizdus žaidimo dalyviai gali atsisiųsti į savo asmeninį kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Atsisiųsti galima ir nespalvotus vaizdus.

Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Tradicines knygas „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“, „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas“, „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos“ platina Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (užsakymai priimami el. paštu leidyba@lndm.lt), meno leidinių knygynai internete www.artbooks.lt, www.humanitas.lt, www.2di.lt ir kt.

Spalvinimo knygų rengėjai suteikia galimybę ir nemokamai jas atsisiųsti PDF formatu:Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“, „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas“, „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos“ .

Šios spalvinimo knygos dalyvauja spalvinimo akcijoje #ColorOurCollections, kurią paskelbė Niujorko medicinos bibliotekos akademija.

Projektą „Spalvink Vilnių“ remia Lietuvos kultūros taryba.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau