Maršrutas po vokišką Vilnių: nuo Vokiečių gatvės istorijos iki antrojo Karaliaus Mindaugo

2020 08 11 MaršrutaiNaujienos

Dar Mindaugo laikais į Vilnių atvykusių vokiečių bendruomenės stipriai papildė Vilniaus ekonominį ir kultūrinį gyvenimą. O kokie Vokietijos ženklai Vilniuje išlikę šiandien? Belaukiant projekto „Atostogos Vilniuje“ organizuojamo Vokiškių atostogų savaitgalio, kviečiame leistis į kelionę per sostinę, maršrutu „Vokiškas Vilnius“.

Vilniuje kūrusio vokiečių architekto J. K. Glaubico namas.

Visi esame girdėję apie LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškus Hanzos miestams, bet ar teko kada girdėti apie Karaliaus Mindaugo II laiškus apie Lietuvą? Ar žinote, kokiu vardu pavadintas didysis Vilniaus katedros varpinės varpas? Ar girdėjote, kokiame Vokietijos mieste galima rasti ne vieną lietuviškąjį Vytį?

Vaikščiodami šiuo maršrutu kitomis akimis pažvelgsite į vieno iškiliausių vėlyvojo baroko architektų sukurtus darbus Vilniuje, prisiminsime, kokį neįkainojamą dokumentą Berlyno archyve surado profesorius Liudas Mažylis, išgirsite kokius viduramžiškus ženklus galima aptikti šiandieninėje muzikos grupės „G&G Sindikatas“ apdainuotoje Vokiečių gatvėje.

Vokiečių gatvė Vilniuje.

Tai – vos keletas su vokiškąja kultūra susijusių pėdsakų Vilniuje. Naujos žinios ir atradimai paskatins pasižiūrėti į patį Vilnių kitu kampu ir leistis į gilesnius Lietuvos ir Vokietijos istorinių bei kultūrinių ryšių tyrinėjimus.

Maršrutą rasite čia.
Visą Vokiškių atostogų savaitgalio (rugpjūčio 14-16 d.) programą rasite čia.

Skaidrė 17

Į žymiausią Vilniaus gatvę – šlifuoti prospekto ir jo istorijų

Plačiau