Mariaus Jonučio parodoje galerijoje „Meno niša“ – žaislai ir karas

2022 05 03 Naujienos

„Metų pradžioje jau buvau susigalvojęs parodos pavadinimą „žaislai“ ir drožiau žaislus, bet tada prasidėjo karas, ir niekaip negalėjau nepaišyti karo“, – taip apie savo naujausią gegužės 5 dieną, 18 valandą, sostinės galerijoje „Meno niša“ atidaromą parodą „Žaislai ir karas“ pasakojo menininkas Marius Jonutis.

Menininkas Marius Jonutis, galerijos „Meno niša“ archyvo nuotr.

„Žaislai ir karas“ – jau devynioliktoji M. Jonučio paroda šiemet 20-metį švenčiančioje galerijoje „Meno niša“. „Mariaus parodos – ilgametė, vasaros šilumą ir spalvas atnešanti tradicija. Menininkas su galerija bendradarbiauja nuo pat galerijos įkūrimo pradžios, kas kalba apie jo produktyvumą, tačiau kartu ir apie kūrybiškumą, kūrybinę energiją, nuoseklumą. M. Jonučiui kūryba lygu gyvenimas, tai menininkas, neatskiriantis gyvenimo nuo kūrimo proceso. Jo kuriamas pasaulis – ne gyvenimo paralelė, o tarsi menininko „alter ego“, – teigia galerijos vadovė Diana Stomienė.

Marius Jonutis. „Karas 5“. 2022. 60×70 cm, akrilas, medis

Kaip apie būsimą parodą pasakojo M. Jonutis, jis galvojo išeisiąs į pensiją, niekas nerūpės, darys žaislus. Nežaisti nuobodu, menininkas įsibėgėjo pjaustyti, montuoti, klijuoti, dažyti žaislus, turėjo daug planų ir idėjų, norėjo pavadinti parodą „Žaislai“. „Bet tada prasidėjo karas. Nebeturėjau teisės nieko su tuo nedaryti, ašarų neužtenka, reikia padėti, reikia būti kartu, kažkaip paveiksluose sutalpinti neviltį ir viltį“, – sakė M. Jonutis.

Marius Jonutis. „Karas 6“. 2022. 54×62 cm, akrilas, medis

M. Jonutis baigė Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę, surengė daugiau nei 50 parodų kartu su menininke N. Marčėnaite ir daugiau kaip 60 asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Menininkas daugiausia kuria skulptūras, dažytus medžio reljefus, tapybos, grafikos kūrinius bei iliustruoja knygas. M. Jonutis per 30 metų kūrybos laikotarpį sukūrė per 1 000 meno kūrinių. Jis yra modernuspasakotojas vaizdais, pasižymintis unikalia liaudiškos pasakos pajauta.

Marius Jonutis. „Karas 7“. 2022. 54×54 cm, akrilas, medis

Mariaus Jonučio paroda „Žaislai ir karas“ galerijoje „Meno niša“ veiks iki gegužės 28 dienos.

Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau