Kuriu Vilnių: išvykstančius ir atvykstančius pasitinkanti freska

2020 01 28 Vietos

Tapytojo Lino Kaziulionio projektas „Vln Pop: menų uostas“ neatpažįstamai pakeitė šalia Vilniaus oro uosto esantį Skulptūros ir vitražo centrą. Pastatą papuošė freska, ją netrukus papildė šviesos instaliacija. Piešiniui menininkas rinkosi ryškias spalvas – žalios bei mėlynos atspalvius, o kaip kontrastą naudojo baltą. Taip L. Kaziulionis siekė šį centrą išskirti, patraukti pro šalį važiuojančiųjų dėmesį, pakviesti užsukti vidun. Anot autoriaus, freska transliuoja žinią apie dinamišką, svetingą ir kultūriškai aktyvų miestą. Sutemus ir įsižiebus šviesų instaliacijai, Skulptūros ir vitražo centras bei piešinys įgauna dar kitokį įvaizdį.

Lino Kaziulionio nuotr.

1984 metais Kirtimuose iškilęs pastatas buvo projektuojamas sovietinėms skulptūroms kurti, todėl jo lubų aukštis siekia net 15 metrų! Šiandien jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos rankose, jame gaminami ar restauruojami autoriniai darbai, skulptūros, paminklai, monumentalieji dailės kūriniai, vitražai, taip pat reziduoja menininkai, planuojamos parodos. Pačiam L. Kaziulioniui šis darbas įvairiais aspektais buvo rekordinis: freska užima daugiau nei 1 500 kv. metrų ploto, sunaudota per 200 litrų dažų, o LED šviesų juosta siekia beveik 1 kilometrą.

Lino Kaziulionio nuotr.

Kur? Skulptūros ir vitražo centras, Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius

„Kuriu Vilnių” – tai Vilniaus miesto savivaldybės programa, remianti įvairius meno projektus ir instaliacijas viešosiose sostinės erdvėse. Iki 2020 sausio 31 d. galima teikti paraiškas savo projektų finansavimui.

Šis tekstas – iš Neakivaizdinio Vilniaus žurnalo.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama. 

Skaidrė 17

Ledyno pakraščio sostinės takais

Plačiau