Kultūra už lango: šokis atkeliauja į Vilniaus kiemus

2020 05 15 NaujienosRenginiai

Visai neseniai kultūra savo kiemuose pradėjo mėgautis Kauno daugiabučių rajonų gyventojai, o netrukus kultūra pro namų langus pasieks ir vilniečius – į jų kiemus atkeliauja šokis. Du šokio pasirodymus miestiečiams organizuoja Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA), įkvėpta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” iniciatyvos „Kultūra į kiemus“.

Urbanistinio šokio teatro „Low Air” spektaklis „Feel-Link”. Lauros Vansevičienės nuotr.

„Yra langas. Yra kaimynai. Kiemas. Ir yra ŠOKIS“ – su tokiu šūkiu ŠŠA atneša šokį arčiau namų. „Mūsų tikslas yra priminti, kad šalia visko, kas vyksta mūsų kasdienybėje, yra ir šokis. Tikimės, kad jau greitai su žiūrovais galėsime susitikti spektakliuose, o kol kas kviečiame palaikyti ryšį kitokiu būdu ir susitikti savo namų kiemuose – šokį iš gana neįprasto kampo išvysti pro savo langus ir balkonus,“ – apie iniciatyvą pasakoja ŠŠA pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė.

Gegužės 26 d., 19 val. Šeškinės mikrorajone, Musininkų g. 12-to namo gyventojams spektaklio „Feel-Link“ ištrauką pristatys Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ (choreografai ir atlikėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius).  Birželio 9 d., 19 val. Užupyje (vieta tikslinama) spektaklio „Abejingumas“ ištrauką atliks Austėja Vilkaitytė.

Šeškinės gyvenamasis rajonas. Andriaus Pavelko nuotr.

Šokis, persikėlęs į kiemus – neįprastas reiškinys žiūrovams, tačiau ne visiems atlikėjams.  „Šokis kiemuose mus, kaip urbanistinio šokio atstovus gražina į aplinką, kurioje šis šokis gimė ir ilgą laikė vystėsi, – sako vienas iš kieme pasirodysiančio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjų Laurynas Žakevičius. – Tai  grįžimas į bendruomenę, kurioje šokis vystėsi dalinantis socialiniais išgyvenimais per judesį. Visa tai, kas veikė žmones ir bendruomenę socialiniame, ekonominiame, psichologiniame kontekstuose išsireiškė per šokį – per gatvės šokį. Tokioje aplinkoje gimė hiphopas. Scenoje praktikuojamiems ir pristatomiems menams, tai veikiau jų meno įvietinimas kitose erdvėse ir naujų prasmių atradimas. Šokio spektakliui „Feel-Link“ pasirodymas kiemuose yra galimybė profesionaliai scenai pritaikytą urbanistinio šokio spektaklį gražinti žmonėms ir aplinkai iš kur mes, kaip šokėjai, kilome. Pirmosios šio spektaklio darbinės versijos būtent ir vyko kiemuose, gatvėje, viešose erdvėse, ant asfalto.“

Šokį kiemuose virtualiai galės išvysti visi – pasirodymai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bus tiesiogiai transliuojami Šiuolaikinio šokio asociacijos „Facebook“ paskyroje.

Daugiau informacijos apie ŠŠA  – www.lcda.lt. Projekto partneriai: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, Šeškinės bendruomenių sąjunga ir Užupio respublikos bendruomenė. ŠŠA veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Skaidrė 17

Garažas dronui: inžinieriaus išradimas keičia miestą

Plačiau