Kitokia Vilniaus gatvės pusė: į nemokamas ekskursijas kviečia naujas projektas

2020 08 25 NaujienosRenginiai

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 29 d., vilniečiai kviečiami geriau pažinti sostinės vardu pavadintą gatvę. Edukacinis renginys „Vilniaus gatvės istorijos” ragina atrasti kitokią šios gatvės pusę kartu su istorijos žinovais Dariumi Pocevičiumi, Gabija Lunevičiūtė, prof. Marija Drėmaite ir daugeliu kitų. Kodėl Vilnius turi Vilniaus gatvę, nors ji į Vilnių neveda? Nemokamų ekskursijų metu lankytojai bus kviečiami pakelti akis į pastatų fasadus ir perskaityti ten paslėptus ženklus. Keli Vilniaus gatvės pastatai atvers savo duris smalsautojams.

Vilniaus gatvė. S. Žiūros nuotr.

Dažnas miesto gyventojas susimąsto, kodėl Vilniuje yra Vilniaus gatvė, nors ji tarsi į Vilnių ir neveda? Kadaise link Vilijos (Neries) upės vedusi gatvė skaičiuoja ilgus gyvavimo šimtmečius, yra garsi savo istoriniais pastatais ir čia gyvenusiomis asmenybėmis. Ją geriau pažinti padės naujas projektas „Vilniaus gatvės istorijos”, kviečiantis dalyvauti nemokamose ekskursijose, pokalbyje bei koncerte.

Ekskursijų metu atsivers istorinių pastatų grožis

Rugpjūčio 29 d., šeštadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kartu su partneriais kviečia kitomis akimis pasižiūrėti į triukšmingu naktiniu gyvenimu garsėjančią Vilniaus gatvę. Iš anksto užsiregistravusiems lankytojams visą popietę bus siūloma prisijungti prie profesionalių gidų ir istorikų vedamų ekskursijų.

Renginio organizatoriai pasakoja, jog istorinių pasivaikščiojimų metu žmonės pastebės tai, į ką neatkreipdavo dėmesio. Vilniaus istorijos žinovas Darius Pocevičius papasakos, kas įdomaus istorinėje miesto gatvėje. Ekskursijų metu lankytojus nustebins neoklasicizmo formų pastatas su sparnuotais liūtais ar iš pirmo žvilgsnio paprastas namas, kurio įėjimą saugo paslaptingi keturi barzdoti metaliniai nykštukai.

Norintys daugiau sužinoti, kuo Vilniaus gatvė susijusi su garsiąja Radvilų gimine kviečiami į gidės Erikos Meškauskienės ekskursiją, kurioje bus atskleistas Radvilų palikimas, labdarystė ir pramogos.

D. Pocevicius. Organizatorių nuotrauka

Kelioms ekskursijoms tą dieną savo duris atvers Vilniaus gatvės istoriniai statiniai – Vilniaus Mokytojų namai, Šv. Kotrynos bažnyčia ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Pokalbis su žinomomis istorikėmis ir Vilniaus gatvės tyrinėtojomis

Po pažintinių ekskursijų dalyviai ir visi norintys bus kviečiami sudalyvauti viešame pokalbyje „Ką apie sostinę kalba Vilniaus gatvė?”. Vilniaus gatvės pradžioje, aikštėje prie Salomėjos Neries gimnazijos organizatoriai kviečia turiningam pokalbiui su žinomomis istorikėmis. Vilniaus istorijų pasakotoja gidė Gabija Lunevičiūtė kalbins architektūros istorikę prof. dr. Mariją Drėmaitę bei Vilniaus istorijos tyrinėtoją dr. Aelitą Ambrulevičiūtę.

>>>Renginio programa ir registracija

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau