Kino ir medijų erdvėje „Planeta“ – nemokami dokumentinių filmų seansai

2022 04 11 NaujienosRenginiai

Balandžio 13–14 dienomis kino ir medijų erdvėje „Planeta“ bus rodomi Lietuvių menininkės Lauros Stasiulytės ir Ukrainos režisierių Oleksiy Radynski ir Oksanos Karpovych dokumentiniai filmai. Dvi dienas truksiantį seansų ciklą „Kelios linijos“ pradės politologės Dovilės Jakniūnaitės pranešimas „Rytų europiečiai amžiams? Reflektuojant regioną ir posovietines patirtis karo Ukrainoje akivaizdoje“.

Kadras iš filmo „Kijivo filmas“, organizatorių nuotr.

Menininkės, režisierės, „Meno avilio“ kuratorės Gerdos Paliušytės parengtoje stebinčiosios dokumentikos programoje „Kelios linijos“ tyrinėjama posovietinė tapatybė, jos autentiškumo ir suvereniteto problema ir svarba bei kintanti ir niuansuota tikrovė.

„Stebinčiosios dokumentikos filmai šiandien yra itin aktualūs dėl jiems būdingo kritinio ir poetinio žvilgsnio, siekio pažinti aplinką, dėmesį kreipiant į jos daugiasluoksniškumą. Ši programa gręžiasi į Lietuvos ir Ukrainos miestų aplinką ir gyventojų kasdienybę, atskleidžia tarpusavyje persipynusius politinius kontekstus, visuomenės raidą ir prisideda prie šio regiono tapatumo steigties“, – sako programos „Kelios linijos“ kuratorė G. Paliušytė.

Dovilė Jakniūnaitė, D. Umbraso (LRT) nuotr.

Neišreiškiama žodžiais

Ukrainiečių režisieriaus ir rašytojo O. Radynski ir kino scenaristės režisierės, fotografės O. Karpovych bei lietuvių menininkės L. Stasiulytės dokumentiniuose filmuose susipina bent kelios laiko juostos, infrastruktūros, veiklos ir lūkesčiai.

„Mano trumpametražiai filmai, kurie buvo įtraukti į šią programą, yra beveik nebylūs. Šiandien jie perteikia visų mūsų – karo Ukrainoje liudininkų – žodžiais neišreiškiamą būseną. Man sunku ką pasakyti šioje situacijoje, tad labai tikiuosi, kad filmai kalbės patys už save“, – sako režisierius O. Radynski.

Kijive gyvenančio kūrėjo filmai buvo pristatyti svarbiuose pasaulio renginiuose ir institucijose, pelnė daugybę festivalių apdovanojimų.

Kadras iš filmo „Nesirūpinkit, durys atsivers“

Programos „Kelios linijos“ programa:

1 diena. Balandžio 13 d. 19.30 val. „Planetoje“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius)

  • Dovilės Jakniūnaitės pranešimas, 30 min.
  • Lauros Stasiulytės filmas „Gala“, 2005 m., Lietuva, 12 min.
  • Oleksiy Radynski filmas „Kijivo filmas. Pirma serija“, 2017 m., Ukraina, 8 min. 15 s
  • Lauros Stasiulytės filmas „Atplaukiantis laivas“, 2007 m., Lietuva, 7 min.
  • Oleksiy Radynski filmas „Cirkuliacija“, 2020 m., Ukraina, 11 min. 24 s

2 diena. Balandžio 14 d. 19.30 val. „Planetoje“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius)

  • Įžanginis pristatymas, 10 min.
  • Oksanos Karpovych filmas „Nesirūpinkit, durys atsivers“, 2019 m., Ukraina, 75 min.

Filmai bus rodomi su lietuviškai subtitrais.

Plačiau apie programos filmus ir jų kūrėjus: https://menoavilys.org/kelioslinijos/

Šios medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ organizuojamos peržiūros yra nemokamos, tačiau reikalinga registracija: https://forms.gle/dfvWxj5Gkuay1kPJ6.

Medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilio“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Skaidrė 17

Garažas dronui: inžinieriaus išradimas keičia miestą

Plačiau