Ketvirtojo gimtadienio proga „Neakivaizdinis Vilnius“ miesto tyrinėtojus kviečia į dovanų medžioklę

2023 04 12 NaujienosRenginiai

Prieš ketverius metus startavęs unikalus Vilniaus savivaldybės projektas vilniečiams ir miesto svečiams jau siūlo beveik 100 sostinę pristatančių teminių maršrutų. Šeštadienį savo gimtadienį mininti alternatyvaus miesto pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“  kviečia ieškoti visuose sostinės rajonuose paslėptų gimtadienio dovanų ir spręsti Vilniaus entuziastų egzaminą.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Universitete per ketverius metus galima įgyti bakalauro laipsnį, miesto studijose per tiek laiko galima pažinti tik dalį jo nesibaigiančių istorijų. Jau parengėme beveik šimtą miesto paslaptis atveriančių maršrutų – kartu su gidais prakalbinome Vilniaus akmenis, fontanus, siauriausias gatveles, meno kūrinius gyvenamuosiuose rajonuose. Planuojame dar daugiau draugiškų visiems maršrutų, smalsumą žadinančių ir patirtis dovanojančių iniciatyvų“, – žada „Neakivaizdinio Vilniaus“ projekto koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Ketvirtaisiais studijų metais miesto pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“, be teminių maršrutų pėstiesiems, pristatė ir pirmuosius šalyje audiomaršrutus autobusu ir troleibusu, specialius maršrutus dviratininkams, taip pat atnaujino gastronominį gidą „Skanus Vilnius“, žemėlapį „Vilnius vaikams. Įdomiausios veiklos ir vietos mieste visai šeimai“, pakvietė į Justiniškes su tęstiniu projektu vaikams „Išeik į kiemą“. Surengė 79 nemokamas ekskursijas su gidais, kuriose dalyvavo beveik pustrečio tūkstančio Vilniaus tyrinėtojų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Egzaminas Vilniaus entuziastams

Jau tradicija pasibaigus alternatyvaus Vilniaus studijų metams laikyti „Neakivaizdinio Vilniaus“ egzaminą ir pasitikrinti savo žinias. Testą sudaro 15 klausimų iš naujausių teminių maršrutų: „Po Vilnių legendų keliu“, „Daugiau nei 10 Vilniaus veidų 10-uoju autobusu“, „Tarpukario modernizmas“, „Vilniaus akmenys“, „Monolitų sekretai“, „Neries krantais ir tiltais“, „Fontanų pursluose“ ir kitų. Teisingai atsakiusieji į visus klausimus galės parsisiųsti vardinį diplomą. Egzaminą laikyti galima čia.

Nuotr. Norbert Tukaj

Dovanų medžioklė

„Neakivaizdinis Vilnius“ sostinės tyrinėtojams paruošė ketvirtojo gimtadienio dovanų. Šeštadienį, (balandžio 15-ąją), 27 sostinės rajonuose bus paslėpta po 27 dovanas. Norintieji sužinoti tikslią lokaciją turės iškoduoti užuominą, šeštadienį nukeliauti į konkrečią vietą ir atsiimti dovaną. Sufleris – „Neakivaizdinio Vilniaus“ rubrika papildomoms miesto studijoms „Po paskaitų“.

Dovanų vietų užuominas rasite čia.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Tapk bendruomenės dalimi

Norint tapti „Neakivaizdinio Vilniaus“ bendruomenės dalimi reikia parsisiųsti programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“ ir savarankiškai atrasti sostinę pagal joje skelbiamus maršrutus, dalintis įspūdžiais, o visas naujienas sekti svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt ir socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Įdomūs faktai apie „Neakivaizdinį Vilnių“

  • Šiuo metu sukurti 96 maršrutai: 69 teminiai ir 27 po miesto rajonus.
  • 1 audiomaršrutas sukurtas važiuojantiems autobusu, 1 – troleibusu, 7 – dviratininkams. 
  • Populiariausi „Neakivaizdinio Vilniaus“ rajonų maršrutai:

Paupys,

Markučiai,

Žvėrynas,

Kas į Viršulus?

  • Populiariausi „Neakivaizdinio Vilniaus“ teminiai maršrutai:

Vilnius vaikams,

Vilniaus gatvės menas,

Vilnius 700. Dviračiu per miesto istoriją,

Ukrainos istorijos atspindžiai,

Kelionė laiku 2-uoju troleibusu.

  • „Neakivaizdinio Vilniaus“ programėle šiuo metu naudojasi 10 tūkst. vartotojų.
  • Per ketverius metus pasirodė jau 17 žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numerių, o juos perskaitė apie 180 tūkst. skaitytojų.
  • 2022 m. „Neakivaizdinis Vilnius“ Lietuvos turizmo forume buvo išrinktas vienu darniausių turizmo paslaugos / produkto teikėjų.

Nuotr. Vytautės Ribokaitės

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau