Ketvirtajame žurnalo numeryje – nuo atsisveikinimo su Profsąjungų rūmais iki pokalbio su Andriumi Labašausku

2019 12 12 Naujienos

Žiemai dar nespėjus pasirodyti, pristatome šaltojo sezono numerį. Vilnius žiemą keliasi vidun – į teatrų, muzikos scenas. Lankydamiesi Operos ir baleto teatre, Filharmonijoje ar „Menų spaustuvėje“ neaplenkite ten ilgus metus veikiančių kavinių. Jos – savitos ir labai įdomios.

Igno Nefo nuotr.

Jei mieliau renkatės alternatyvias erdves, nepagražintus paviršius, atkreipiame jūsų dėmesį net į dvi naujai duris atvėrusias vietas. Paklaidžiokite po parodą autentiškame kalėjime ar užsukite į istoriniame Rasų priemiestyje įsikūrusią šiuolaikinio meno galeriją „Atletika“. Apie ją ir ten pat besikuriantį didžiulį kultūros kompleksą „Sodas 2123“pasakojame plačiau.

Vieni pastatai atgimsta, kitiems laikas užleisti vietą naujoms idėjoms. Atsisveikiname su Profsąjungų rūmais apžvelgdami jų istoriją. Ar žinojote, kad ant Tauro kalno galėjo iškilti ne kultūros namai, o Pergalės paminklas?

Igno Nefo nuotr.

Su skulptoriumi Andriumi Labašausku kalbamės apie meną viešosiose erdvėse, paliesdami ir totalitarinių režimų siekius.
Skaitykite, tačiau nelikite snūduriuoti minkštame fotelyje – žiemojantis Vilnius tikrai nemiega.

Žurnalą „Neakivaizdinis Vilnius“ rasite Vilniuje ir vienuolikoje kitų šalies miestų. Tikslų vietų sąrašą bei elektroninę žurnalo versiją rasite čia.

Jei turite pasiūlymų, pastabų ar norėtumėte platinti žurnalą, brūkštelkite labas[eta]neakivaizdinis.lt.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau