Keliautojų klubas sukūrė dokumentinį filmą apie Pilaitės rajoną

2021 06 28 NaujienosRenginiai

Keliautojų automobiliais klubas ,,Begantis drambliukas“ pristato filmą ,,Labas, Aš Pilaitė!“. Tai dokumentinis filmas pasakojantis apie įdomiąsias Vilniaus Pilaitės mikrorajono vietas ir atskleidžiantis istorijas, kurių dažnai yra negirdėję net senieji Pilaites gyventojai, ypač naujakuriai.

Filmas tarsi kasdamas gilyn paliečia visą šios vietovės istoriją: nuo XVI amžiaus iki prieškarinės kaimiškosios Pilaitės, nuo paskutinio ,,sovietinių blokinukų rajono“ iki šių dienų „ramaus“ gyvenimo. Tuo pačiu išnarstomi keletas tarp žmonių sklandančių mitų, pristatomi rajone įgyvendinti ir neįgyvendinti projektai.

Taip pat išsamiai pakalbinami Pilaitės senbuviai – ilgametis Pilaitės seniūnas, nenuilstantis archeologas Z. Baubonis, apsukrusis scenografas A. Ciplijauskas, neapsakomai geros širdies, viena pirmųjų Pilaitėje pardavėja ir kiti.
Filmas pagyvintas retomis, archyvuose nugulusiomis nuotraukomis ir jau primirštomis istorijomis apie naujakurių gyvenimą 90-taisiais, apie automobilių lenktynes būsimame Pilaitės prospekte, Pilaitės malūnų atsiradimą, netgi savotišką Pilaitės vaiduoklio ir jaunimo primirštą vandens kolektorius folklorą…

Filmo premjera vyks Pilaitėje, „Beepart“ lauko erdvėje. Liepos 9 dieną, 19:45 val.

Organizatorių informacija

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau