Keliauti audioturu Vilniuje kviečia teatro festivalis „Sirenos“ • Neakivaizdinis Vilnius

Keliauti audioturu Vilniuje kviečia teatro festivalis „Sirenos“

2020 09 29 Naujienos

Startavo Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ parengta naujiena, skirta ne tik festivalio žiūrovams, bet ir Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams: „Unwelcome: Vilniaus audioturas“.

Šnipiškės. D. Putino nuotr.

„Unwelcome: Vilniaus audioturas” – centrinę Vilniaus dalį apimančios aštuonios stotelės, kurias vilniečiai praeina kasdien. Miesto veidą formuojantys pastatai ar obkjektai mūsų akiratyje savotiškai išsitrina: vargu, ar praėjus kasdien pro „Krantinės arką“ ar ant Tauro kalno jau beveik metus aptvertą teritoriją, susimąstome apie tai, kodėl šie objektai yra, arba galėjo būti nepageidaujami, nereikalingi. Mums buvo įdomu tyrinėti tas teritorijas, domėtis ne tik istorija, tačiau ir ieškoti alternatyvių kelių, kaip atspindėti skirtingų vietovių atmosferą, kaip papasakoti istorijas, kurios galbūt nebuvo išgirstos. Teatras ir jo žanrų gausa, man atrodo, labai dėkingas būdas visas tas istorijas papasakoti unikaliai,“ – apie projektą pasakoja „Sirenų“ komunikacijos vadovė Ugnė Kačkauskaitė.

Audioturo žemėlapis

„Sirenos“ kviečia įsiklausyti į neoficialų naratyvą, išgirsti netikėtas, šiandieniniame diskurse neaptariamas istorijas, kalbėti apie paprastų žmonių gyvenimo lūžius ir ieškoti paralelių su šiuolaikinio žmogaus kasdienio gyvenimo grėsmėmis. Balansuodamas tarp įvairių teatro žanrų, „Unwelcome: Vilniaus audioturas“ siekia laužyti nusistovėjusias formas ir klausytojams siūlo radijo dokumentikos bei radijo teatro sintezę, kurios kūrėjų akiratyje atsiduria kasdienybės siužetai, atsispindi paprasto žmogaus perspektyva, vidiniai išgyvenimai ir kasdienybė.

„Unwelcome: Vilniaus audioturas“ turi laisvą prieigą. Bendradarbiaujant su LRT, internetiniame portalo tinklalapyje klausytojai galės susipažinti su audioturo žemėlapiu, pamatyti maršruto objektus. Aštuoniose Vilniaus centrinėje dalyje išsidėsčiusiose stotelėse ant grindinio, klausytojai ras QR kodus, kuriuos nuskaičius išmaniuoju įrenginiu, išgirs konkrečios audioturo stotelės istoriją.

Elektra. D. Putino nuotr.

Klausytojai galės patys pasirinkti –  eiti rekomenduojamu maršrutu ar klausyti tik pasirinktinų vietų pasakojimus. Festivalio programoje pristatytas gidas bus prieinamas festivalio metu ir festivaliui pasibaigus.

Su audioturu išsamiai galima susipažinti ČIA.

Audioturo stotelės mieste: Elektra / Sporto rūmai, Krantinės arka, Šnipiškės, Žaliasis tiltas, Tauro kalnas, Signatarų namai, Užupis, Šv. Stepono gatvė.

Kūrybinė komanda: Rasa Kregždaitė, Justas Levickas, Vita Ličytė, Agnė Matulevičiūtė, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Ugnė Kačkauskaitė.

Šv. Stepono gatvė. D. Putino nuotr.

Atskirų stotelių balsaiElžbieta Latėnaitė, Jekaterina Lavrinec, Antanas Dubra, Greta Grinevičiūtė, Antanas Obcarskas, Teklė Kavtaradze, Gintaras Sodeika, Liudas Parulskis ir praeiviai, Gediminas Rimeika, Vitalija Mockevičiūtė,  Thrash metal muzikos grupė „Phrenetix“, Justina Nemanytė, Agnė Matulevičiūtė, Vaidas Bartušas, Martynas Bialobžeskis, Andrius Bialobžeskis, Laurynas Jurgelis, Lukas Malinauskas, Vygandas Vadeiša, Eglė Mikulionytė.

Projekto partneris: LRT, Bilietų nėra. Projekto draugas: StartFM. Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Skaidrė 17

Kalėdinis Vilnius – tavo delne

Plačiau