Kazio Varnelio namuose-muziejuje eksponuojamos gražiausios čekiškos knygos

2020 06 09 NaujienosRenginiai

Jau nuo birželio vilniečiai ir miesto svečiai vėl gali pavartyti gražiausias Čekijos knygas Kazio Varnelio namuose-muziejuje. Tai jau tapo tradicija, kad per tarptautinę Vilniaus knygų mugę atverta paroda vėliau eksponuojama muziejuje.

Čekijos Respublikoje knygos kūrimas ir iliustravimas yra labai svarbi nacionalinės kultūros dalis ir turi senas tradicijas. Pirmasis knygos meno konkursas Čekijoje buvo surengtas 1928 m., jį inicijavo knygų kolekcininkas ir bibliofilas Arno Sanka. Vėliau – nuo 1928 m. iki 1940 m. – konkursą rengė Čekijos bibliofilų sąjunga.

Organizatorių nuotr.

Nuo 1965 m. kasmetinį knygos meno konkursą kiekvienais metais rengia Čekų literatūros muziejus, Poligrafų sąjunga ir Bibliofilų sąjunga. Knygos, išleistos ir išspausdintos Čekijoje, tarptautinės eskpertų komisijos vertinamos pagal grafinį knygos vaizdą, apipavidalinimą, poligrafijos kokybę ir iliustracijas. Premijos jų kūrėjams teikiamos septyniose kategorijose: mokslinė literatūra, grožinė literatūra, vaikų ir paauglių literatūra, vadovėliai, knygos apie meną, bibliofilinės ir autorinės knygos, studentų darbai. Taip pat įsteigtas prizas jaunajam kūrėjui iki 30-ties metų.

Gražiausių Čekijos knygų paroda eksponuojama tarptautinėse pasaulio knygų mugėse, šios parodos knygos dalyvauja pasauliniuose gražiausių knygų konkursuose. Čekijos knygų kūrėjams yra didelė garbė, pripažinimas ir paskata laimėti kasmetinį gražiausių Čekijos knygų konkursą.

Organizatorių nuotr.

K. Varnelio namuose-muziejuje jau aštuonioliktus metų rengia partneriai – kūrybinė studija „Knygų šalis“, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje ir Kazio Varnelio namai-muziejus. Prahos dailės akademijos Grafikos katedros studentų darbai pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyti 2002 m., studentai lankėsi Vilniuje ir bendravo su pačiu Kaziu Varneliu.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau