Kavos puodelis ne centre: į kokias kavines užsukti Vilniaus rajonuose?

2021 09 29 SkonisVietos

Orui vėstant, apsilankymas kavinėse tampa vis dažnesnis, nes lengvai sušalę delnai tiesiog prašosi apglėbti kavos ar arbatos puodelį. Miesto centrinėje dalyje surasti jaukią kavinukę nesunku, tačiau ką daryti, kai bešmirinėjant mieste keliai nuvedė kiek toliau nuo centro? Paruošėme jums atmintinę, kurioje pristatome keletą skirtinguose Vilniaus rajonuose esančių kavinių, kepyklėlių ir kitų vietų, kad nepaisant to, kur bebūtumėte, rastumėte kur sušildyti rankas!

Boho Cafe
T. Kosciuškos g. 21- 2A, Antakalnis

Kavinukės „Boho Cafe“, esančios Antakalnyje galima ir nepastebėti, nes ji yra itin maža, o norint ją pasiekti, reikia palypėti laiptais žemyn. Visgi atrasti „Boho Cafe“ verta, nes čia rasite sveikesnių nei įprastai desertų opcijų – pilno grūdo ar pagardintų matcha milteliais tortų, veganiškų saldėsių ar ryškiaspalvių „smothies“ gėrimų. Be viso to, čia galėsite suvalgyti ir vegetariškų ar veganiškų pietų, tarp kurių gali pasitaikyti tokie patiekalai, kaip daržovių kotletėliai, humuso salotos ar net žemaičių blynai su pievagrybiais.

Stories Cafe
Nemenčinės pl. 4c, Saulėtekis

„Stories Cafe“ turbūt yra žinoma ne vienam studentui, besimokančiam visuomet saulę sveikinančiame Vilniaus rajone. Nors ir maža savo plotu, „Stories Cafe“ turi pasiūlyti visai nemažai – čia galite atsigerti rūšinės „Kavos brolių“ kavos, pasmaližiauti natūraliais skanėstais, o bandelės su cinamonu ir kardamonu kepamos vietoje, glostys nosį kiekvienam apsilankiusiam.

Espresinė
Vytauto g. 35, Žvėrynas

Aukščiau minėjome rūšinę kavą „Kavos broliai“, o būtent šios kavos namus galima rasti Žvėryne įsikūrusiame kavos bare „Espresinė“. Kaip nurodo pavadinimas, čia būtina pragauti espresso. Kavos entuziastai „Espresinėje“ galės patirti šio aromatingo gėrimo degustacijas, mokymus bei įsigyti įvairių, su meile kavai susijusių prekių.

16i kava
T. Ševčenkos g. 16i, Naujamiestis

Tarp T. Ševčenkos gatvėje įsispraudusių loftų „16i kava“ šiek tiek slapstosi, tačiau vietos bendruomenė ją tikrai žino. Jauki, nedidelė ir paprasta vieta nepaprastai kokybiškam kavos puodeliui išgerti. Kava čia atkeliauja iš skrudintojų Didžiojoje Britanijoje, kurie savo ruožtu pupeles perka iš nedidelių augintojų, o kavinės skanėstai iš kepėjos atkeliauja kiekvieną rytą, dar prieš atsidarant kavinei.

Druska miltai vanduo
Verkių g. 29D, Žirmūnai

Netoli geležinkelio stoties įsikūrusi pirmoji „Druska miltai vanduo“ (DMV) kepyklėlė greitai sugebėjo pavergti ne vieno smaližiaus širdį. Tikras džiaugsmas žinoti, kad DMV kepyklų atsiranda vis daugiau, o naujausioji duris atverė Šiaurės miestelyje esančiame „Ogmios centre“. Ko užkąsti prie kavos ar arbatos čia pasirinkimas didžiulis, pradedant nuo klasika tapusių cinamoninių bandelių ir baigiant vėlyvųjų pusryčių meniu, kuriame rasite blynus iš raugo, avokado skrebučius ir kitus gardėsius.

Daily
Vydūno g. 2, Pilaitė

Nors „Daily“ labiau prilygsta restoranui nei kavinei, kalbama, kad šiuolaikiškame šeimos restoranėlyje kavą gurkšnoja ne vienas Pilaitės „freelanceris“. Čia dažnas taip pat užsuka pasimėgauti gabalėliu torto. Na, o jei tortais jūsų nenustebinsi, galbūt dėmesio sulauks „Daily“ siūlomos braziliškos morkų spurgytės su vaniliniu padažu.

Depeche Coffee
Visalaukio g. 1, Verkiai

Nors maudymo sezonas Žaliuosiuose ežeruose ir pasibaigęs (nebent esate šalto vandens nebijantis ruonis, drąsiai lendantis į vandenį ir vėsiuoju metų laiku), Verkių regioniniame parke pilna takų ir takelių, kuriais galima vaikščioti visus metus. Čia taip pat galima rasti ir malonią stotelę „Depeche Coffee“ pavadinimu, kuri sušildys jūsų žygį. Sakot, „Depeche Coffee“ pavadinimą jau esate girdėję? Galbūt kažkada praėjote pro vieną iš šių kavinių vaikščiodami ne Verkių parko takais, o Gedimino prospektu ar tarp Halės turgaus prekystalių.

Pine Wood
Nemenčinės pl. 37, Antakalnis

Galbūt keliausite iš pasibuvimo prie Gėlos ežero, ar Kairėnų botanikos sodo ir važiuodami Nemenčinės plentu norėsite stabtelti degalinėje puodeliui kavos. Turime geresnį pasiūlymą – kavai stabtelkite „Pine Wood“ bare/restorane. Tikėtina, jog apsilankę čia nuspręsite puodelį gėrimo pasiimti ne išsinešimui, bet išgerti jį vietoje, o drauge su juo būsite sugundyti restorano siūlomais patiekalais.

Pitarija „Fire Place“
Šeimyniškių g. 17, Šnipiškės

Ar kada teko ragauti vietnamietiškos kavos? Tai kava, kuriai deserto nė nereikia, kadangi saldaus kondensuoto pieno čia rasite su kaupu. Pitarijoje „Fire Place“ vietnamietišką kavą galėsite rinktis nebūtinai karštą, bet ir su ledu, o ją užsisakyti siūlome malonaus pokalbio draugijoje, kadangi kavą patiekus ant stalo turėsite truputį luktelėti, kol ši suvarvės jums į puodelį.

Velloccino
Aukštaičių g. 12-105, Paupys

Jei po miestą keliaujate dviračiu, o laikydami vairą ne tik nušalote rankas, bet ir pastebėjote, kad būtų neblogai prisipūsti padangą ar susitepti grandines – minkite į Paupį! „Velloccino“ dviračių parduotuvėje galėsite palikti dviratį profilaktinei apžiūrai, apsidairyti po itališkų dviračių gausą, o tuo tarpu… pasimėgauti itališkos kavos puodeliu. Kiekvienam itin mylinčiam tiek dviračius, tiek kavą, „Velloccino“ po savo stogu leis pasidžiaugti abiem šiais malonumais.

Tipo Café
Vitebsko g. 23, Rasos

„Sodas 2123“ kultūros komplekse įsikūrusios „Tipo Café“ pagrindinis variklis – kava. Visgi čia prieš renginį galima suvalgyti ir skanių pietų, o po renginio – atsigaivinti baro gėrimais. Kavos kampelio-kavinės koncepcija pagrįsta rankų darbu, vietiniais ir natūraliais ingredientais bei lėto virimo metodais, tad tai suteikia galimybę kiekvieną dieną kavinėje gauti skirtingą vegetariškų ar veganiškų patiekalų bei desertų pasirinkimą!

Itališka kepyklėlė „Penkios raidės“
Virginijaus Druskio 4A, Karoliniškės

Kažkada lankėtės Italijoje ir pasiilgote šioje šalyje gaminamų gardėsių? Kepyklėlėje „Penkios raidės“ italas Fabio šalia kavos puodelio pasiūlys ir desertų pagal tradicinius bei laiko patikrintus itališkus receptus. Daugybę metų Fabio saldumynus gamino kepyklėlėje Romoje, tačiau ko tik nepadaro meilė… Būtent dėl jos italas savo kepyklėlę perkėlė į Vilnių, tad dabar kiekvienas po pasivaikščiojimo televizijos bokšte ar Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje gali užbėgti į „Penkias raides“ bei atrasti dalelę Italijos.

Straipsnio autorė Gabija Stašinskaitė.

Straipsnio turinys nėra reklama, visos paminėtos vietos parinktos nuoširdžių rekomendacijų pagalba.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Keliaujant po japoniško maisto salas

Plačiau