Karoliniškėse vyks literatūros ir muzikos festivalis „Karoliniškių ruduo“

2021 10 07 NaujienosRenginiai

Spalio 11 – 15 dienomis Karoliniškių biblioteka ir asociacija „Slinktys“ kviečia į literatūros ir muzikos festivalį „Karoliniškių ruduo“, kuris vyks Karoliniškių bibliotekoje (A. J. Povilaičio g. 20). Festivalio metu vyks ne tik įvairūs literatūros ir muzikos renginiai, bet ir Knygų mugė, kurioje skaitytojai gali tikėtis įvairių siurprizų. Knygų mugė veiks visomis festivalio dienomis 10 – 19 val.

Pirmą festivalio dieną, spalio 11-osios 18 valandą, rengiamas poezijos ir muzikos vakaras „Purpurinis vakaras varva…“, kuriame dalyvauja aktoriai Eimantas Bareikis, Giedrius Arbačiauskas. Bus skaitomos ir dainuojamos legendinės poetės Dalios Saukaitytės eilės iš eilėraščių rinktinės „Purpurinis vakaras“. Dauguma jų, jau  seniai virtusių dainomis ir dainuotų Vytauto Kernagio, Kosto Smorigino, Gyčio Paškevičiaus, naujai sukurtų G. Arbačiausko – vėl atgis aktorių lūpose ir primins apie svarbias žmogiškas vertybes, jausmus ir išgyvenimus.

Kitą dieną, spalio 12-osios 18 valandą, kviečiami visi, kurie neabejingi poezijai ir džiazui. Šioje poezijos ir džiazo valandoje „Gėlė pasakė vėjui“ dalyvaus aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis, o programa sukurta pagal vieno įdomiausių ir iškiliausių nuo 1944 iki 1970 metų kūrusio išeivijoje poeto Henriko Radausko kūrybą. Aktorės D. Jankauskaitės skaitomų šio poeto Radausko eilių dramatizmą ir žaismą subtiliai paryškins džiazo virtuozas V. Labutis.

Spalio 13 dieną 18 valandą žiūrovai laukiami bardo Povilo Girdenio ir poeto Juozo Žitkausko literatūrinėje-muzikinėje programoje „Ne tolių toliai nuo Dzūkijos iki Žemaitijos“, kurioje bus apstu netikėtumų, atskleidžiančių dzūkų ir žemaičių charakterių panašumus bei skirtumus. Mat bus atliekama kompozicija dzūkų ir žemaičių tarmėmis. Joje skambės dainų autoriaus ir atlikėjo P. Girdenio atliekamos dainos žemaitiškai ir poeto J. Žitkausko skaitomi eilėraščiai dzūkiškai.

Spalio 14 dieną 18 valandą rengiamas susitikimas su rašytoja Nika Piperita bei jos romano „Gervė smėlynuose“ pristatymas, kuriame dalyvaus ir „Slinkčių” vadovas J. Žitkauskas ir kiti vakaro dalyviai. Bus pristatyta knyga apie moterį, mintimis grįžtančią į vaikystę, jaunystę, bet nepaleidžiančios vairo ir iš dabarties kelio, o kūrinys skaitytoją patraukia lėtu, abejingumo nepaliekančiu kalbėjimu.

Paskutinis festivalio renginys – literatūrinė-muzikinė programa „Suėjus prie žemės ribos“ – vyks spalio 15 dieną 18 valandą. Šiame vakare skaitovas, Laimono Noreikos premijos laureatas Paulius Šironas skaitys penkių žemininkų kartos poetų Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio ir Vytauto Mačernio poeziją. Jaunatviškai šių poetų kūrybą muzikine kalba interpretuos jaunosios kartos bardas, gitaristas Kristupas Černiauskas. Renginio metu bus galima įsigyti ir tokiu pačiu pavadinimu išleistą kompaktinę plokštelę.

Įėjimas į renginius tik su galimybių pasu. Daugiau informacijos.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau