Kai norisi ramybės: žalios zonos poilsiui Vilniuje

2019 07 14

Rajonais besidriekiantys maršrutai, neatrastos miesto paslaptys, pažintinės ekskursijos ir žygiai – miestą tyrinėti paprastai siūlome aktyviai. Tačiau kas, jei vasaros savaitgalį norisi tiesiog išsitiesti ramiame pavėsyje, rankose turėti tik knygą ar žurnalą, o pietus išsikepti grilyje? Nors Neakivaizdinio Vilniaus platformoje turime visą skiltį atsipalaidavimui po miesto studijų, šįkart norime išskirti būtent tas vietas, kuriose patogu poilsiauti žalumos apsuptyje, skaityti ar ruošti maistą lauke. Trumpiau tariant – ištrūkti iš miesto, nuo jo nepabėgus.

Šeškinės ozas

Tarp Šeškinės, Fabijoniškių, Baltupių, Geležinio Vilko gatvės ir „Akropolio“ yra nuostabi gamtos oazė. Reikšmingiausias jos objektas – tai Šeškinės ozas, unikali gyvatės formos reljefo forma, suformuota tirpstančio ledyno. Prieš keletą metų šis gamtos paminklas buvo sutvarkytas, įrengta pasivaikščiojimo takų ir informacinių stendų. Nuo kelių aukštesnių taškų atsiveria gražus kraštovaizdis, o šalia ozo, žemumoje, plyti nedidelis termokarstinis ežerėlis. Žvelgiant į jį gera paskaityti knygą ar net numigti.

Neries pakrantė Vingio parke

Vingio parkas daugeliui žinomas kaip aktyvaus poilsio vieta pilna dviratininkų, šeimų klegesio ir bėgimo batelių trepsėjimo, tačiau nusileidus prie upės galima atrasti vietą ramesniam poilsiui. Palei Nerį žmonių srautas sumažėja, triukšmas nutyla, o prieš akis atsiveria kito kranto grožis, kuriame matoma ir įspūdingoji Plikakalnio atodanga.

Kalvarijų kryžiaus kelias

Viena svarbiausių religinių vietų Lietuvoje traukia ne tik maldininkus. Verkių miške įrengtą kelią gaubia ramybė, yra suoliukų prisėsti ir paskaityti knygą, o vandens atsigaivinimui galima įsipilti čia tekančiame šaltinyje.

Pūčkorių regykla

Jei ieškote ne tik vietos žalumoje, bet ir gero vaizdo – Pūčkorių atodangos regykla jums kaip tik. Nors tai gana populiari vieta, kurioje beveik niekada netrūksta lankytojų, ji patiks tiks tiems, kurie klausydami mėgstamos tinklalaidės ar audio knygos, nori akis pailsinti žiūrėdami į atsiveriantį Vilnios slėnį.

Vasaros skaitykla Bernardinų sode

Bernardinų sodas visada buvo oazė pačioje miesto širdyje. Šiemet čia galima ne tik trumpam pabėgti nuo centro šurmulio ar atsigaivinti įbridus į Vilnelę, bet ir naudotis skaitykla po atviru dangumi. Vilniaus miesto centrinė biblioteka šią vasarą sode įrengė skaityklą, kurioje rasite daugiau nei 400 knygų suaugusiems ir vaikams,lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Jos lentynose rasite ir naują Neakivaizdinio Vilniaus žurnalo numerį. Skaitymui įrengti patogūs krėslai ir minkšti sėdmaišiai, o skaitinius išsirinkti padės čia dirbantys bibliotekininkai. Skaitykla veikia antradieniais – sekmadieniais 10-20 val.

 

 Markučių parkas

Tai nedidelis jaukus parkas su tvenkiniais centre. Įrengtų pasivaikščiojimo takų čia nėra, todėl į Markučius verčiau vykti, jei norite ramiai pabūti gamtoje, suvalgyti sumuštinį, atsigerti kavos ar paskaityti. Šalia gamtinės parko dalies, ant kalvos, stovi XIX a. antroje pusėje statyta medinė vila, kurioje veikia Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus, netoliese – Šv. Varvaros koplyčia, kapinaitės. Tai viena svarbiausių rusų kultūros paveldo vietų Vilniuje. Markučių parkas yra visai šalia geležinkelio – patiks mėgstantiems stebėti traukinius – o einant į kitą pusę stačiu šlaitu galima nusileisti prie Vilnelės.

Grilis su vaizdu

Esame įpratę grilio malonumais naudotis nuosavų namų kiemuose ir sodybose, tačiau ar žinojote, kad išsikepti skaniausius savo pietus po atviru dangum galima čia pat, mieste? Jau trečią vasarą iš eilės veikia nemokamos ir visiems atviros grilio zonos. Vilniuje rasite tris: Neries krantinėje, šalia Liubarto tilto, Vingio parkeir Valakampiuose,2-ąjame paplūdimyje. Na, o jei norėsis iškylauti nesirūpinant grilio užkūrimu ir įrankiais, mokamą grilio nuomos paslaugą siūlo Downtown Hostel& Camping- paupio pakraštyje įsikūręs hostelis, kempingas ir vasaros terasa. Čia ne tik galima rinktis kepsninės tipą, bet ir tvarkytis nereikės.

Visos šios grilio zonos įrengtos gamtos apsuptose vietose, tad yra puikus išsigelbėjimas, kai laisvalaikio planai dėliojasi spontaniškai arba norisi išvažiuoti, bet viena koja likti mieste.

Poilsio kompanijai – Neakivaizdinio Vilniaus žurnalas

Skaitymas – dažnas atostogų palydovas, kai pagaliau randame laiko versti mėgstamiausių leidinių puslapius. Kviečiame skaityti naują, vasarišką Neakivaizdinio žurnalo numerį, pilną įdomiausių istorijų apie Vilnių, vilniečius, skonius ir vasaros renginius. Žurnalas nemokamai platinamas šiose vietose, o čia galite atsisiųsti jo elektroninę versiją.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.